2131195
۱۲:۳۸ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

معاون امور استان های سازمان  صداوسیما:

فعالیت ۱۵۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی ایران به ۳۵ زبان زنده دنیا/ زبان مردم و حمایت از دولت وظیفه دو سویه صداو سیما است

معاون صداو سیمای کشور گفت: امسال که نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب را برگزار می کنیم حق نسل جوان است که با مفاخر خود وانقلاب آشنا باشد بنابراین باید بازتولید و خوانش نسبت به زمانه در امر تولیدات رسانه ای خود داشته باشیم.

به گزارش صاحب نیوز؛علی دارابی پیش از ظهر امروز در مراسم مبادله تفاهم نامه پروژه های ملی  که با حضور استاندار اصفهان و معاونین صدا و سیمای مرکز اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: چنین جلسه و رفتارهای گذشته نشان از این است که استاندار فرهیخته اصفهان در حوزه رسانه توجه و همکاری های خوبی دارند که کلید زدن آغاز تولید سه پروژه ملی امروز نیز نشان از عزم بزرگ و اراده جدی و اهتمام بایسته این مقام مسئول است.

وی تصریح کرد: تمرکز اصلی ما بر استفاده از نیروهای بومی در هر استان است چرا که جامعه هنرمندان در هر استانی از کشور دارای قابلیت ها و ظرفیت های قابل ارزش هستند.

معاون امور استان های سازمان  صداوسیما  خاطرنشان کرد: امروز صداوسیما 150 شبکه رادیویی وتلویزیونی دارد که به 35 زبان دنیا کشور  تولید می شود که 70 شبکه از آن ها متعلق به استان ها است.

* اثرگذاری در امر نمایش و رسانه اولویت دارد

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های توسعه کمی وکیفی نیز در یک برنامه 5ساله پیش بینی شده است گفت: امسال یک ویژگی خاصی مطرح است وآن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، براین اساس باید  برای چهره های بزرگ انقلاب خود اقداماتی را که باید در گذشته انجام می دادیم، بکنیم.

دارابی یادآور شد: امسال که نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب را برگزار می کنیم حق نسل جوان است که با مفاخر خود و انقلاب آشنا باشد بنابراین باید تنسبت به تولیدی که داریم بازتولید وخوانش نسبت به زمانه در امر تولیدات رسانه ای خود داشته باشیم.

وی افزود: یکی از برنامه هایی که امروز روند تولید آن در اصفهان به امضا رسید، ساخت سریال 26 قسمتی شهید بشهتی است، اقدامات شهید بهشتی در عرصه تصویب قانون اساسی و چینش ساختار قوه قضاییه و تشکیل حزب جمهوری برای تربیت نیروهای انقلاب بی بدیل بوده است.

معاون امور استان های سازمان  صداوسیما  عنوان کرد: بهشتی کسی است که در دهه 40 درحوزه علمیه زبان انگلیسی را تدریس می کند  و در هامبورگ وقتی نماز می خواند اهل تسنن پشت او نماز اقامه می کنند، ما امروز نیازمند چنین تقریب مذاهبی هستیم بنابراین ساخت مجموعه هایی از زندگانی چنین مفاخری یک ضرورت است.

وی تاکید کرد: ما در کار نمایش باید به قدری هنرمندانه با بهره مندی از تکنولوژی روز و با ظرافت تولید داشته باشیم که برای نسل جوان امروز ما اثرگذار باشد.

دارابی ابراز کرد: رهبرمعظم انقلاب بارها تاکید کردند در زمان چهلمین سالگی انقلاب از زبان هنر کارنامه 40سالگی انقلاب بیان شود که امضای این تفاهم نامه سه پروژه ملی در اصفهان ابتدای کار است.

وی بیان کرد: رسانه ملی خود را موظف به حمایت از دولت می داند، این وظیفه ای است که رهبری بر دوش ما نهادند، از طرف دیگر باید مشفقانه و ناصحانه امور را نقد کنیم وزبان مردم هم باشیم که این سیره اهل بیت ما هم بوده، نقد مغرضانه اصلا قابل قبول نیست وطبق ابلاغ رئیس سازمان صداوسیما ممنوع است.

انتهای پیام/پ