photo_۲۰۱۸-۰۴-۱۱_۱۱-۲۱-۰۱
۱۳:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

ضرورت ساخت مجموعه تلویزیونی پیرامون زندگی شهید بهشتی/ استان اصفهان پتانسیل های فراوانی برای سرمایه گذاری دارد

استانداراصفهان گفت: شهید بهشتی بک الگوی بی بدیل است، چرا که  هم فردی متعهد، هم متدین و هم آشنا به مسایل روز دنیا بود و هم ذهن منظمی داشت و فردی شجاع بود، بنابراین ساخت سریال زندگی این شخصیت امروز اقدام میمون و مبارکی است .

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در مراسم مبادله تفاهم نامه پروژه های ملی که با حضور معاون موراستان های صدا و سیمای و مدیر کل مرکز اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: همه مسئولان وظیفه دارند درخصوص توسعه فرهنگ مردم اعم از دین و باورهای اجتماعی مردم ، ساختن جامعه ای اخلاق مدار و پویا در زمینه های رشد وتوسعه همه جانبه نقش آفرینی کنند.

وی با تاکید براینکه هویت اجتماعی و اخلاق جامعه باید توسعه پیدا کنند، گفت: هرگاه جوامع رشد می کنند با تکیه بر گذشته خود رشد کرده که این مهم وظیفه مسئولان در هر عرصه است، در کشور کم نیستند عالمان بزرگ دینی و هنرمندان و دانشمندان فرهیختگان عرصه های مختلف که در تاریخ پرشکوه ایران درخشیده اند.

استاندار اصفهان تصریح  کرد: باید بدانیم جامعه نباید در گذشته خود بماند و از گذشته خود برای حرکت رو به رشد حرکت کند .

وی افزود: فقط افتخار کردن به گذشته باعث می شود که ما در گذشته باقی بمانیم، در هر مقطع از تاریخ اشاره به گذشته با ظرافت خاصی که باعث اثرگذاری نقاط روشن آن بزرگان به نسل جوان امروز  شود حائز اهمیت است.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق از کالای ایرانی این است که از کالاها و اقدامات فرهنگی نیز حمایت شود، کالا فقط مصنوعات نیست بلکه اقداماتی چون ساخت فیلم  که به اندازه ای فاخر باشد که توسعه دهنده فرهنگ باشد ضروری است .

وی عنوان کرد: صداوسیما نباید آنچنان وادادگی داشته باشد که هر مسئله ای در کف خیابان را به بهانه جذب بیننده اصل قراردهد، چرا که جامعه به سمت ابتذال می رود ولی این درحالی است که امروز اغلب کانال های ماهواره ای به مسایل کف خیابان پیشتر پرداخته اند که به هرنحوی برای اقشاری جذاب است.

استانداراصفهان گفت: شهید بهشتی بک الگوی بی بدیل است، چرا که  هم فردی متعهد، هم متدین و هم آشنا به مسایل روز دنیا بود و خوب می فهمید، همچنین ذهن برنامه ریز ومنظمی داشت و فردی شجاع بود و از بیان نقطه نظرات خود پروا نداشت، بنابراین ساخت سریال زندگی این شخصیت امروز اقدام میمون و مبارکی است .

وی ادامه داد: کیفیت ساخت این فیلم باید به نحوی باشد که بتواند با نسل جوان ارتباط برقرار کند و ارزش ها وحرکت های قابل ارزش شهید آیت الله بهشتی را که در چند دهه قبل بیان شده با ظرافت بیان کند.

مهرعلیزاده در پایان ابراز کرد: استان اصفهان پتانسیل های فراوان وسرمایه های بسیار بزرگی دارد و بر این اساس کار رسانه ای بسیاری در پیش داریم.

انتهای پیام/پ