صفحه اصلی » استان » خوانسار » چهار ضلعی که به کار آفرینی و حمایت از کالای ایرانی منجر می شود

راهکارهای جدی برای رونق کسب و کار؛

چهار ضلعی که به کار آفرینی و حمایت از کالای ایرانی منجر می شود

چهار پارامتر مهم که باعث شده در سالیان گذشته توجهی به تولیدکنندگان نشود و در عین حال به کالای ایرانی نیز رغبتی نشان داده نشود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ با اشاره به نام گذاری سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی به چهار پارامتر مهم که باعث شده در سالیان گذشته توجهی به تولیدکنندگان نشود و در عین حال به کالای ایرانی نیز رغبتی نشان داده نشود خواهیم پرداخت:

– کیفیت کالا:
یکی از مهم ترین عوامل نبود رغبت به خرید کالای ایرانی، کیفیت کالا و محصول و رضایت نداشتن شهروندان از نمایندگی های مجاز و خدمات پس از فروش بوده که همین امر موجب شده خریداران و مصرف کنندگان اغنا نشوند تا به سمت کالای داخل روی بیاورند، لذا در این زمنیه می طلبد با هماهنگی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و وزارت صنعت، معدن وتجارت نظارت ویژه ای بر تولید محصولات واحدهای صنعتی صورت پذیرد تا کالای با کیفیت در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد.

– شفافیت قیمت کالا:
مصرف کنندگان در خرید مایحتاج عمومی و روزانه خود که به خرده فروشی ها، فروشگاه های بزرگی چون شهروند، رفاه وغیره وحتی فروشگاه های مجازی با قیمت های متفاوتی در یک کالا با برند مشخص به خصوص لوازم خانگی، محصولات سلولزی، کمپوت، کنسرو و .دیگر کالاها روبرو می شوند.

بنابراین هم تولیدکنندگان محصولات مشابه با برندهای متفاوت و هم مصرف کنندگان با چالش مواجه شده ودراین بین تنها دلالان و سودجویان اقتصادی هستند که با سهم خواهی از تولیدکنندگان ضربه به نظام اقتصادی وارد خواهند کرد.

 

– قاچاق کالا:
هرچند دولت در سال های اخیر مبارزاتی را علیه کالای قاچاق انجام داده لیکن عدم آگاهی مردم به دلیل روی آوردن به اجناس لوکس و تجملاتی متاسفانه شاهد هستیم سهم نسبتا زیادی از بازار کالاها را کالای قاچاق به خود اختصاص داده که این امر منجر به تعدیل وکاهش تولید واحدهای صنعتی و یا تعطیلی آنها شده است.

– تعرفه گمرکی:
با تعیین تعرفه گمرکی مناسب، عدم اجازه وارادت کالاهایی که مشابه داخلی دارند، برآورد تقاضا و الزام تمامی دستگاه های اجرایی، شرکت ها و پیمانکاران به تامین نیاز خود با کالای داخلی می توان حمایت همه جانبه ای از تولید داخلی داشته باشیم.

 

علی نجاتیان- کارشناس ارشد مدیریت دولتی/ ی

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد