139404291428383625722634
۱۵:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

رئیس شورای شهر آران و بیدگل:

فعالیت ۷۰ درصد جمعیت شهرستان در صنعت/ مسئولان استانی اختیارات صنعتی را به آران و بیدگل تفویض کنند

رئیس شورای شهر آران و بیدگل گفت: متاسفانه صنعت‌گران آران و بیدگل برای انجام امور اداری ریز و درشت خود باید مدت زمان طولانی را در تردد به سمت شهر اصفهان سپری کنند تا برای مثال مجوز پروانه بهره برداری دریافت کنند.

عبدالرحیم مفیدی در گفت‌و‌گو با صاحب نیوز با اشاره به ظرفیت اقتصادی آران و بیدگل و فعالیت ۸۵۰ واحد صنعتی در شهرستان اظهار کرد: آران و بیدگل دو درصد جمعیت و ۱۰ درصد صنعت استان اصفهان را به خود اختصاص داده است و ۷۰ درصد از جمعیت آن در حوزه صنعت فرش مشغول به کار هستند.

رئیس شورای شهر آران و بیدگل مسافت طولانی با مرکز استان را از مهم‌ترین مشکلات صنعت‌گران شهرستان برشمرد و تصریح کرد: فاصله بیش از ۲۲۰ کیلومتری آران و بیدگل با مرکز استان و نیاز صاحبان صنایع برای ارتباط با استان مشکلات زیادی در مسیر پیشرفت آنان ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه صنعت‌گران آران و بیدگل برای انجام امور اداری ریز و درشت خود باید مدت زمان طولانی را در تردد به سمت شهر اصفهان سپری کنند تا برای مثال مجوز پروانه بهره برداری دریافت کنند.

مدیرعامل هیات مدیره شهرک صنعتی صباحی با درخواست از مسئولان استانی برای تفویض اختیارات صنعتی به آران و بیدگل تاکید کرد: تفویض اختیارات کاهش بار ترافیکی، کاهش آلودگی‌های هوا و صوتی و صرفه جویی در وقت و تسریع در انجام کارها را به همراه خواهد داشت.

مفیدی حوزه صنعت را مهم‌ترین دغدغه آران و بیدگل دانست و خاطرنشان کرد: تصمیم داریم با گسترش صنایع جدید، به توسعه گردشگری و تولید درآمد و اشتغال جوانان کمک کنیم.

انتهای پیام/ گ/ ف