2641675
۲۲:۳۲ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان خبر داد:

روزانه ۱۵ هزار نفر در ایام نوروز از امامزادگان گلپایگان بازدید کردند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه مجموعا ۲۴۰ هزار نفر از ۲۸ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین از امامزادگان گلپایگان دیدن کردند، گفت: امسال طرح آرامش بهاری برای هشتمین سال از ۲۸ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین ماه در سراسر کشور برگزار و در ۱۵ امامزاده گلپایگان نیز این طرح اجرا شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، اظهار کرد: گلپایگان 40 امامزاده دارد که در ایام نوروز روزانه به طور متوسط 15 هزار زائر از آن بازدید کردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه مجموعا 240 هزار نفر از 28 اسفند ماه تا 14 فروردین از امامزادگان گلپایگان بازدید کردند،عنوان کرد: امسال طرح آرامش بهاری برای هشتمین سال از 28 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه در سراسر کشور برگزار و در 15 امامزاده گلپایگان نیز این طرح اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه در دو امامزاده شهر( 17 تن، امامزاده ابراهیم سعید آباد) خیمه معرفت برپا شد، گفت:  خیمه معرفت شامل غرفه های پرسش و پاسخ، کودک، شهدا، همه واقف باشیم، حجاب، مشاوره و…بود.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری، اضافه کرد: چند هزار کودک در این ایام نقاشی های مربوط به اهل بیت را رنگ آمیزی و آموزش نماز داده می شد و  هم زمان پدر و مادرشان از خدمات مشاوره استفاده می کردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه در شش امامزاده ابوالفتوح وانشان، 17 تن، عمران ابن علی، امامزاده ابراهیم سعید آباد، سیدالسادات و . ..روحانی به طور دائم حضور داشت، گفت: نماز جماعت با حضور مردم و روحانی و پرسش و پاسخ در این امامزادگان در ایام طرح آرامش بهاری برگزار می شد.

وی در ادامه تصریح کرد: سه وقف جدید در طرح آرامش بهاری که عبارت بودند از منزل مسکونی به مباغ 102 میلیون تومان، دو زمین کشاورزی به ثبت رسید که وقف مسجد امام حسن گلپایگان و روضه خوانی شد.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری در پایان به ثبت 29 وقف در سال گذشته در گلپایگان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: آمار وقف شهرستان گلپایگان بیشترین آمار وقف در استان بود.

انتهای پیام/ دیار عالمان/ گ. ف