صفحه اصلی » فرهنگ و هنر »  حاج آقانورالله الگویی در ابعاد مختلف است  

به بهانه انتشار کتاب بابانورالله؛

 حاج آقانورالله الگویی در ابعاد مختلف است  

دیباچه کتاب را با بازنویسی عهدنامه ی حاج اقا نورالله در خصوص خرید کالای ایرانی آغاز کردم که بسیار جالب و خواندنیست

تاریخ انتشار: ۲۲:۱۹ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ قلم فرسایی برای کودکان آن هم در حوزه های تاثیرگذار فرهنگی و مذهبی امری شیرین و در عین حال ظریف است. حجت الاسلام حمید جیحانی از نویسندگانی است که آثار متعددی برای کودکان روانه بازار نشر کرده است. صاحب مجموعه کتاب «زنگ شادی»، در پی تاکیدات مقام معظم رهبری با تالیف «داستان چشمه ی آب طلا» و «بازارچه ی ایرانی، خرید کالای ایرانی» در حوزه «اقتصاد مقاومتی» گام های بلندتری برداشت. وی به تازگی اثر منظوم«بابا نورالله» با محوریت اقتصاد مقامتی حول محور شخصیت حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی را تالیف کرده است. جیحانی با بیان اینکه پیش از این در کتاب « آقا سید بابا» شخصیتی ظلم ستیز و شبیه به شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را به کودکان معرفی کردم، اظهار کرد: «بعد از پیشنهاد خانه مشروطیت اصفهان و آشنایی هر چه بیشتر با سیره مبارزاتی و زندگانی حاج آقانورالله نجفی اصفهانی بر آن شدم تا «بابا نورالله» را در قالب شعر برای کودکان بسرایم.

جیحانی عنوان کرد: «دیباچه کتاب را با بازنویسی عهدنامه ی حاج اقا نورالله در خصوص خرید کالای ایرانی آغاز کردم که بسیار جالب و خواندنیست.»
این نویسنده و شاعر حوزه کودکان، افزود: در این اثر بیشتر روی ابعاد ظلم ستیزی و اقتصاد مقاومتی شخصیت رهبر مشروطه اصفهان تمرکز کردم. او با بیان اینکه در این اثر به دیگر اقدامات ایشان همچون ساخت بیمارستان، مقابله با ظل السلطان و… نیز اشاره کردم، تاکید کرد: «باید سیره مبارزاتی و شخصیتی ایشان را به عنوان یک الگو به کودکان معرفی کنیم؛ چرا که ایشان در ابعاد مختلف الگو هستند.» در پایان خاطر نشان کرد: «در پی تمهیداتی برای تالیف داستانی بر اساس شخصیت و سیره حاج آقانورالله هستم که امیدوارم در سال پیش رو به نتیجه مطلوب برسد.»

انتهای پیام/ ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!