ambu-compressor
۱۹:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا:

زمان رسیدن نیروهای اورژانس کاهش یافت

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا گفت: به روزدی و با راه اندازی سامانه جدید مکان یاب بر کدهای اورژانس شهرستان، میانگین زمان رسیدن مأموران به محل حادثه به شش دقیقه کاهش پیدا می کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حبیب صادقی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان از انجام هفت هزار و 640 مأموریت اورژانسی در این شهرستان تاپایان سال 96 خبر داد و افزود: از این تعداد پنج هزار و 84  مأموریت مربوط به حوادث شهری و دو هزار و 559 مأموریت مربوط به حوادث روستایی و جاده‌ای بوده است.

رییس اورژانس 115 شهرضا اضافه کرد: پنج هزار و 453 مأموریت غیرترافیکی و تعداد دو هزار و 187 مأموریت‌ ترافیکی در این شهرستان انجام شده است.

صادقی، با بیان اینکه در سال گذشته هزار و 429 مأموریت مأموریت ترافیکی شهری و تعداد 758 مأموریت جاده‌ای در شهرستان انجام شده است، بیان کرد: تعداد 800 مورد از حوادث که در سال گذشته در شهرستان اتفاق افتاده مربوط به بیماری‌های قلبی بوده است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا، عنوان کرد: در سال گذشته 90 هزار تماس تلفنی با سامانه 115 این شهرستان برقرار شده است.

صادقی، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه میانگین زمان رسیدن مأموران اورژانس شهرستان به محل حادثه در مأموریت‌های شهری 6.3 دقیقه و در مأموریت‌ های جاده‌ای 7.5 دقیقه بوده است، بیان کرد: در ایام نوروز امسال هشت هزار و 400 تماس تلفنی با مرکز اورژانس شهرضا برقرار شده است.

وی، در ادامه افزود: در همین مدت، 623 مأموریت توسط مأموران اورژانس شهرستان انجام شده است که 431 مأموریت شهری و 192 مأموریت جاده‌ای بوده است؛ این در حالی است که از تعداد 474 مأموریت منجر به بستری فرد حادثه دیده در بیمارستان‌های شهرضا 331 مورد شهری و 143 مورد جاده ‌ای بوده است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: از اردیبهشت ماه امسال کدهای اورژانس شهرستان به سامانه ای مجهیز می شوند که امکان ردیابی محل وقوع حوادث را بسیار آسان‌تر می کند.

صادقی، ادامه داد: بعد از وقوع حوادث مختلف شهری و جاده ای فرد حادثه دیده یا اطرافیان وی، به علت درد و بیماری یا ناراحتی روحی و اضطراب، ممکن است نتوانند آدرس دقیق محل حادثه را به مأموران اورژانسی اطلاع دهند که همین عامل در برخی موادر باعث افزایش زمان رسیدن به محل وقوع حادثه می شود.

وی، تصریح کرد: با استفاده از سامانه مکان یاب GPS محل وقوع حادثه براساس محل استقرار تلفن ثابت یا همراهی که بااستفاده از آن با 115 تماس گرفته شده، محل حادثه شناسایی می شود.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا، تأکید کرد: در روش جدید زمان رسیدن مأموران اورژانسی به محل وقوع حوادث به شش دقیقه کاهش پیدا می کند.

صادقی، بیان کرد: با استفاده از سامانه جدید پیش از آنکه کد اورژانس وارد بیمارستان شود، اطلاعات بالینی وی با استفاده از سیستم HIS به آگاهی پزشک اورژانس رسیده و شرایط لازم برای پذیرش وی مهیا می شود.

انتهای پیام/ پ