صاحب نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید
photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۹_۱۴-۵۴-۳۱-300x200
۱۵:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

امام جمعه دستگرد:

حضرت امام موسی کاظم (ع)، ساعات شبانه روز را به چهار بخش تقسیم می‌کردند

امام جمعه دستگرد گفت: امام موسی کاظم (ع) می‌فرمایند: بکوشید که زمان های شما به چهار زمان تقسیم شود که بتوانید از هر قسمتی بهره کافی را ببرید.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی امروز در مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم علیه السلام در رابطه با تقسیم ساعات شبانه روز در کلام امام موسی کاظم (ع)، با توجه به بیست و پنجم ماه رجب سالروز شهادت این امام به حدیث شریفی از این امام بزرگوار اشاره کرد و گفت: حضرت امام موسی کاظم (ع) می فرمایند: بکوشید که زمان های شما به چهار زمان تقسیم شود که بتوانید از هر قسمتی بهره کافی را ببرید.

امام جمعه دستگرد افزود: «ساعته لمناجاه الله»؛ بخشی از زمان شما باید اختصاص به ارتباط مستقیم با خدای عالم، مناجات کردن و دعا خواندن پیدا کند و این قسمت اول از شبانه روز انسان باید باشد که نمازهای واجب بخشی از این قسمت است.

وی خاطرنشان کرد: ولی انسان نباید فقط به واجبات اکتفاء کند بلکه در مستحبات است که مؤمنین مسابقه می گذارند و پیشرفت می کنند، انسان اگر مناجات با خدا را از زندگی خودش کنار بگذارد، معنی راحتی و آرامش را نمی فهمد چون قلب انسان جزء با یاد خدا آرام نمی شود.
حجت الاسلام قربانی با بیان این که هیچ یک از تفریحات زیبای دنیایی آرامش بخش وجود انسان نیست، عنوان کرد: همه عالم برای انسان خلق شده ولی انسان برای خدای عالم خلق شده است.

این کارشناس مذهبی دومین بخش را «وساعه لأمرالمعاش»، عنوان کرد و افزود: بخشی از زندگی و شبانه روز باید کار و تلاش باشد که انسان سربار دیگران نباشد.
وی ادامه داد: علاوه بر ساعات مناجات با خدا و امرار معاش زمان سوم عمر شما باید برای ارتباط گیری با دوستان خود باشد، باید با کسانی ارتباط داشته باشید که عیوب شما را به شما می شناسانند و خالصند و دلسوز شما هستند؛ چرا که مؤمن احتیاج دارد با هم کیشان خود رفت و آمد کند.

این سخنران در ادامه اظهار کرد: بخشی از شبانه روز را هم برای تفریح و استراحت بگذارید، استراحت و سرگرمی ای که وارد مرز حرام الهی نشود و این چهارمین مورد؛ کمک کار بقیه ساعت ها است.
امام جمعه دستگرد تاکید کرد: انسان باید به گونه ای باشد که هم حقوق خدا رعایت شود و هم حقوق خودش، که استراحت یکی از آن حقوق ها است، چون این بدن به گردن انسان حق دارد، بنا بر این اگر کسی یک بعدی حرکت کند این حرکت او موفقیت آمیز نخواهد بود.

انتهای پیام / پ

دیدگاه شما
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد