139412191612174167308374
۱۹:۰۱ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

در نشست بررسی پروژه‌های راه‌سازی شهرضا مطرح شد؛

اتمام مهم‌ترین پروژه‌های راهسازی تا پایان امسال

مسئولان استانی قول دادند، مهم‌ترین پروژه‌های راه‌سازی شهرضا تا پایان امسال به اتمام برسد.

به گزارش صاحب نیوز؛ تکمیل مهمترین پروژه های راهسازی و آغاز طرح‌های جدید در این بخش، از مهمترین مصوبات جلسه بررسی مشکلات تکمیل پروژه‌های راهسازی شهرستان شهرضا بود که عصر امروز باحضور مسئولان اجرایی ادارت کل راه و شهرسازی و راهدرای استان اصفهان، در فرمانداری شهرضا برگزار شد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، در این جلسه با انتقاد از عملکرد وزارت راه درخصوص پروژه شش بانده کردن مسیر شهرضا به اصفهان، تصریح کرد: این مسیر بخشی از جاده ترانزیت کشور است، بنابراین باید عملیات اجرایی در این پروژه هرچه سریع‌تر به پایان برسد.

سمیه محمودی، تصریح کرد: این پروژه هیچ ردیف اعتباری ملی یا استانی نداشت، اما اکنون که اعتباراتی برای آن جذب شده باید عملیات آسفالت 10 کیلومتر ابتدایی انجام و علمیات احداث 10 کیلومتر باقیمانده آن آغاز شود.

وی، تأکید کرد: شهرضا از نظر جغرافیایی در مسیر شاهراه شمال – جنوب کشور قرار گرفته است و به همین دلیل، موقعیت حساسی دارد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه غیراستاندارد بودن مسیر شهرضا – مبارکه تاکنون باعث بروز تصادفات زیادی شده است، اظهار کرد: تاکنون اقدامات خوبی برای اصلاح راه‌های این شهرستان انجام شده، اما این مسیرها هنوز هم از استانداردهای لازم برخوردار نیست.

محمودی، با بیان اینکه بارها برای اختصاص اعتبارات ملی جهت اصلاح این مسیر به مسئولان وزارت راه و شهرسازی مراجعه کردیم اما بروکراسی اداری مانع افتتاح آن در موقع مقرر شد، عنوان کرد: در ابتدا قرار بود باند دوم این مسیر در دهه فجر افتتاح شود که این زمان، به قبل از پایان سال 96 موکول شد، اما با وضعیت موجود، تأخیر در اجرای این پروژه همچنان ادامه خواهد داشت.

وی، با بیان اینکه شهرضا مردمانی فهمی و بافرهنگ دارد، بیان کرد: آنان اخبار مختلف را پیگیری می‌کنند بنابراین وقتی مسئولان وعده‌ای می‌دهند باید به قول خود عمل کنند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: با تلاش فراوان از مسئولان وزارت راه و شهرسازی خواسته شد، تا پروژه احداث زیرگذر میدان بسیج شهرضا را به عنوان یک طرح ملی تعریف کنند، اکنون که این کار انجام شده عملیات اجرایی آن نیز باید بلافاصله آغاز شود.

اصلاح راه‌های روستایی شهرضا

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، نیز در این جلسه با بیان اینکه عملیات احداث باند دوم مسیر شهرضا – مبارکه یکی از مهمترین پروژه‌های راهسازی استان است، اظهار کرد: این مسیر روزانه محل تردد شمار بسیاری از خودروها است و تاکنون حوادث زیادی نیز در آن ایجاد شده است.

حجت الله غلامی، با بیان اینکه در حال حاضر 2800 متر از این مسیر آماده قیرپاشی و آسفالت است، بیان کرد: عملیات زیرسازی 12 کیلومتر باقیمانده آن نیز تا پایان خردادماه و عملیات آسفالت آن نیز تا پایان تیرماه آماده انجام می شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به پروژه شهرضا – اصفهان، عنوان کرد: باید مطالعات آزمایشگاهی این مسیر در مهلتی 10 روزه برای انجام و پس از آن، عملیات آسفالت این مسیر آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، با بیان اینکه تا 15 خردادماه عملیات آسفالت باندهای جدید مسیر شهرضا – اصفهان انجام و آماده بهره‌برداری خواهد بود، تصریح کرد: با تلاش نماینده مردم شهرستان، پیگیر جذب اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان از وزرت راه و شهرسازی هستیم تا باقیمانده این مسیر نیز به طول 10 کیلومتر، در سال 97 به اتمام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در پروژه های راهسازی این شهرستان قائل به تفکیک می شویم، عنوان کرد: مسیرهای امامزاده علی اکبر به اصفهان، یحیی آباد به کهرویه و اتصال روستای قصرچم به شهر گلشن به عنوان اولویت‌های اجرایی وزارت راه و شهرسازی در شهرضا برای سال 97 درنظر گرفته می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح بسیج از اردیبهشت ماه

فرماندار شهرضا، نیز در این جلسه با بیان اینکه رسالت اصلی خبرنگاران در این شرایط، امیدآفرینی و ایجاد انگیزه در میان اقشار مختلف مردم است، ظهار کرد: جامعه به اخبار خوب نیاز دارد و مردم باید بدانند مسئولان با همه توان برای خدمت به آنان تلاش می‌کنند اما انتقال آگاهی از وضع موجود تنها از طریق خبرنگاران ممکن است.

علی اصغر رفیعی نژاد، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی شهرضا شرایطی را ایجاد کرده است که مهمترین محورهای مواصلاتی کشور از مسیر این شهرستان می‌گذرد، تصریح کرد: موقعیت بین‌راهی شهرضا باعث می شود در ساعات مختلف شبانه روز، شمار بسیاری از مسافران و خودروهای سبک و سنگین، از محورهای مواصلاتی منتهی به آن می‌گذرند.

وی، با تأکید بر ارتقاء استانداردهای راهسازی در این شهرستان، بیان کرد: نهادهای اجرایی، مردم و مسئولان شهرضا، با امکانات شهرستانی خدماتی ملی و به همه مردم ارایه می‌دهند، بنابراین این شهرستان نیازمند حمایت ویژه مسئولان ارشد کشوری و استانی است.

فرماندار شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: کلنگ احداث تقاطع غیرهمسطح بسیج، که باتلاش نماینده شهرستان در شمار پروژه‌های ملی تعریف شده است در اردیبهشت‌ماه امسال به زمین زده می‌شود.

وی، ادامه داد: براساس قول مساعد مسئولان اداره‌کل راه و شهرسازی و راهداری استان و پیگیری‌های مستمر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، عملیات زیرسازی باند دوم محور شهرضا – مبارکه به طول 15 کیلومتر تا پایان خردادماه و عملیات آسفالت این مسیر تا پایان تیرماه، به اتمام می‌رسد.

آسفالت کمربندی شهرضا در شش ماهه نخست امسال

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جده‌ای استان اصفهان، نیز در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر 113 دوربین ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان فعال است، عنوان کرد: دوربین ثبت تخلف محور شهرضا – سمیرم نیز نصب می‌شود.

مهدی خضری، با اشاره به پیشبینی احداث پنج زیرگذر در محورهای مواصلاتی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: مناقصه انتخاب پیمانکار ساخت زیرگذرهای سه‌راهی پرزان، چهارکیلومتری پلیس راه اصفهان – شیراز و روستای مهیار انجام شده و باکس‌های ساخت این زیرگذرها نیز در محل مستقر شده است.

وی، از انجام مراحل مطالعاتی زیرگذرهای جرم‌افشار و بخش منظریه شهرضا و انتشار آگهی مناقصه آن در آینده نزدیک خبر داد و افزود: پس از انجام طرح مطالعاتی، آسفالت کمربندی غرب شهرضا نیز در شش ماهه نخست امسال انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جده‌ای استان اصفهان، از اختصاص اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان برای آسفالت مسیر شهرضا – اصفهان خبر داد و اظهار کرد: باتلاش نماینده شهرستان، اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان برای آسفالت مسیر شهرضا – مبارکه اختصاص می‌یابد.

خضری تصریح کرد: طرح مطالعاتی ایمن‌سازی ورودی و خروجی‌های شهرضا و بهسازی دوربرگردان‌های آن مسیرهای این شهرستان، انجام می‌شود.