848
۱۵:۳۸ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

رئیس جمعیت هلال احمر آران و بیدگل:

تکذیب توقف عملیات جست‌وجوی گمشده کویر/ نیروهای امدادی جست‌وجو در کویر قم را آغاز کردند

رئیس جمعیت هلال احمر آران و بیدگل گفت: نیروهای امدادی به دنبال فرضیه احتمال عبور گردشگر از دریاچه نمک به حاشیه کویری نزدیک استان قم عملیات جست‌وجو در کویر قم را آغاز کرده‌اند.

پبه گزارش صاحب نیوز؛ سه گردشگر روز چهارشنبه(۱۴ فروردین) به دلیل گم کردن مسیر اصلی دریاچه نمک کویر مرنجاب مفقود شدند؛ دو گردشگر زن این گروه با همکاری رانندگان معدن نمک پیدا شدند؛ ولی از یک گردشگر مرد که برای یافتن کمک از آن‌ها جداشده بود خبری در دست نیست و جست‌وجوها برای یافتن گمشده کویر مرنجاب همچنان ادامه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر آران و بیدگل در تشریح آخرین وضعیت عملیات جست‌وجوی گردشگر گمشده در کویر اظهار کرد: عملیات جست‌وجو به دهمین روز خود رسیده و تلاش‌ها شبانه روزی ادامه داشته اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

مجید طاهری با تکذیب شایعه توقف عملیات تیم‌های امداد و نجات تصریح کرد: تیم‌های عملیاتی روز گذشته بررسی‌ها را تا پیشوای ورامین گسترش دادند ولی بدون نتیجه پایان یافت.

وی با بیان این که نهادهای امدادی و عملیاتی تمام فرضیه‌ها و امکانات را برای یافتن سرنوشت گمشده کویر بررسی و به کار گرفته‌اند، اضافه کرد: نیروهای امدادی به دنبال فرضیه احتمال عبور گردشگر از دریاچه نمک به حاشیه کویری نزدیک استان قم عملیات جست‌وجو در کویر قم را آغاز کرده‌اند.

طاهری در خصوص شایعه پیدا شدن فرد گمشده در منزلی در تهران پاسخ داد: این مطلب شایعه‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده که از سوی مراجع مسئول تأیید نشده است.

رئیس جمعیت هلال احمر آران و بیدگل تاکید کرد: جست‌وجو تا زمان اعلام دستور پایان عملیات از سوی ستاد مدیریت بحران ادامه خواهد داشت و با تمام امکانات و تجهیزات خود به دنبال نجات و کشف این فرد گمشده خواهیم بود.

انتهای پیام/ گ. ف