ab32
۱۵:۰۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل:

ابلاغ طرح جامع شهر از سوی استاندار/ نقایص طرح بازنگری و اصلاح شد

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل گفت: استاندار اصفهان پس از بازنگری و رفع نقایص طرح جامع شهری آران و بیدگل آن را به شهرداری ابلاغ کرد.

بمجتبی آراسته در گفت‌وگو با صاحب نیوز از تصویب طرح جامع شهری آران و بیدگل خبر داد و عنوان کرد: پس از پیگیری‌های مستمر و با اعمال تغییرات، طرح از سوی استاندار اصفهان به شهرداری آران و بیدگل ابلاغ شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل با بیان این که در طرح جامع شهری آران و بیدگل برخی اشکالات در جانمایی‌ها و کاربری‌ها وجود داشت، تصریح کرد: به طرح اولیه ایرادها و اشکالاتی از سوی کارشناسان گرفته شده بود که به دلیل همین مشکلات توقف‌هایی برای ادامه تحقق این طرح ایجاد شد.

وی با تاکید بر این که بازنگری‌هایی زیر نظر شهرداری آران و بیدگل برای اصلاح طرح صورت گرفت، اظهار کرد: اداره راه نیز متناسب با اختیارات و وظایف خود پیشنهادهایی را مطرح کرد که از سوی مسئولان مربوط مورد بررسی قرار گرفت.

آراسته ضوابط ساخت وساز حریم شهر در پهنه‌های با قابلیت  کشاورزی، فعالیت‌های خدماتی و تجهیزات شهری و نمایشگاهی را از جمله موضوعات نقص در طرح اولیه دانست که با اصلاحیه تعیین تکلیف شد.

وی با اعلام این که پس از طرح جامع نوبت طرح تفضیلی شهر می‌رسد، خاطرنشان کرد: باید براساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع، نحوه استفاده از زمین‌های شهری، موقعیت و مساحت دقیق، شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری و اولویت‌های آن تعیین شود.

 

انتهای پیام/ گ. ف