تصویر ترکیبی خطبه ها2
۱۴:۴۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

در خطبه‌های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

ارزش پول ملی را به جای تقابل سیاسی حفظ کنید/ مردم با مشکل نبود آب شرب، مواجه نشوند

تلاش مسئولان برای حفظ ارزش پول ملی و برنامه‌ریزی برای جبران کم‌آبی در منطقه سرخط مطالب مطرح‌شده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با اشاره به ضرورت تحکیم بنیان خانواده در جوامع بشری اظهار کرد: امام علی(ع) فرمودند؛ «المؤمنُ سِیرَتُهُ القَصدُ، و سُنَّتُهُ الرُّشدُ» یعنی مومن روشش در زندگی میانه‌روی است؛ بنابراین، این اصل اعتدال و میانه‌روی در خصوص خانواده کاربرد زیادی دارد.

امام‌جمعه فولادشهر افزود: نسبت به مسائل اقتصادی، مسائل رفت‌وآمد، مسائل خاص خانوادگی، اگر انسان نسبت به خانواده‌اش حریم‌ها را رعایت نکند، این عدم رعایت اعتدال می‌شود.

وی تأکید کرد: پدر و پسری که خیلی باهم رفیق هستند، فوتبال می‌روند، ورزشگاه می‌روند، باهم بیرون می‌روند، تفریح می‌روند و باهم صحبت می‌کنند ولی پدر باید بداند که او پدر است و پسر هم باید بداند که او پسر است، بالاخره حریم‌ها نباید بشکند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به حمایت آحاد جامعه از محقق شدن شعار سال متذکر شد: اگر ما بتوانیم از همه‏ى ظرفیت کشور با برنامه‏ریزیِ درست استفاده کنیم، پیشرفت کشور و رشد کشور، بسیار بیشتر از امروز خواهد شد.

وی با توجه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، تصریح کرد: ایران اسلامی امروز از نظر توان نظامی و موشکی به یک قدرت فرا منطقه‌ای تبدیل شده و دشمنان به جهت توان بالای دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران به شدت هراس دارند.

امام جمعه فولادشهر افزود: ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج)در حفاظت و پاسداری از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی این نظام مقدس به عنوان سربازان راستین ولایت گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا صداقت و آمادگی کامل و همه‌جانبه خودشان را به اثبات رسانده‌اند و بحمدالله در طول سالهای دفاع مقدس و تا به امروز این وفاداری و ولایتمداری را به مَنصه ظهور رسانده‌اند.

وی با اشاره به نوسانات اخیر بازار سکه و ارز در کشورمان متذکر شد: در هفته‌های اخیر شاهد التهابات و تلاطم‌هایی در بازار ارز و سکه بودیم به‌گونه‌ای که قیمت دلار وارد کانال شش هزار تومان شد تا شاهد رکوردشکنى قیمت ارز در بازار باشیم.

امام جمعه فولادشهر با تأکید براینکه به جای تقابل سیاسی ارزش پول ملی را حفظ کنید، خاطرنشان کرد: گروه‏ها و جریان‏هاى سیاسى باید به جاى طرح این مباحث و تقابل‏هاى سیاسى، در مسیر هم‏افزایى با تصمیمات اتخاذ شده در کنترل قیمت ارز و حفظ ارزش پول ملى گام بردارند و از تقابل‌های خسته‏ کننده، بی‌نتیجه و تکرارى سیاسى بپرهیزند.

آب شرب مردم با مشکل مواجه نشود

امام جمعه زاینده رود گفت: تأمین آب شرب در استان اصفهان باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که مردم با مشکل مواجه نشوند.

حجت‌الاسلام حسن صفرزاده هم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاینده رود اظهار کرد: نزولات آسمانی در دهه اخیر به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش پیداکرده است و بر ذخیره سد زاینده‌رود اثر چشمگیری داشته است.

امام جمعه زاینده رود با بیان اینکه کاهش بارندگی‌ها سبب شده است تا رودخانه زاینده‌رود که دارای قدمت فراوانی است، به یک رودخانه فصلی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: وضعیت اقلیمی ایران کم‌آبی است و بالغ‌بر 85 درصد مساحت کشور جزو مناطق خشک، نیمه‌خشک و بیابانی است.

وی افزود: تقاضا آب بر اساس رشد جمعیت به‌صورت بی‌رویه افزایش پیدا کرده است به این صورت که سد زاینده رود از یک طرف باید آب 650 شهر و روستا و پنج میلیون نفر جمعیت را در استان اصفهان تأمین کند و از طرف دیگر باید بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات را هم حمایت کند.

خطیب نماز جمعه زاینده رود با تأکید براینکه مصرف آب در بخش‌های مختلف به‌صورت علمی و منطقی در برنامه‌های میان مدت و بلند مدت مدیریت نشده است، یادآور شد: نگاه مقطعی به حوزه آب سبب بی‌توجهی و کوتاهی مسئولین در برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های لازم شده است.

وی بابیان اینکه آب شرب مردم با مشکل مواجه نشود، تصریح کرد: مسئولان فراموش نکنند که تأمین آب شرب در استان اصفهان باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که مردم با مشکل مواجه نشوند.

امام‌جمعه زاینده‌رود تأکید کرد: صنایع بزرگ با برنامه‌ریزی‌ دقیق و استفاده از پساب آب‌های شهرهای اطراف میزان برداشت از آب شرب را به حداقل ممکن برسانند.

 

انتهای پیام/گ. پ