نماز جمعه. نطنز
۱۵:۲۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

برخی از مسئولان قدرت تحلیل مسائل را از دست داده اند/ تحقق شعار سال نیاز به اقدام و عمل دارد نه صدور بخشنامه

رجزخوانی‌های اخیر ترامپ، نامه‌نگاری مسئولان سابق رهبر انقلاب، تحمیل برجام‌های بعدی، تحقق شعار سال و برخی دیگر از موضوعات از مطالب شاخص مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این که طبق آموزه های دینی بر امر به معروف و نهی از منکر برای جلب رضای خداوند تاکید شده است، اظهار کرد: بعضی ها در مورد نهی از منکر، به دست آوردن رضایت خویشان، بستگان و افراد در جامعه را بر رضایت خداوند و ائمه اطهار (ع) ترجیح می دهند.

حجت الاسلام روح الله امینی ۲۹ فروردین روز ارتش را تبریک گفت و افزود: ارتش جمهوری اسلامی یکی از مقتدرترین ارتش های جهان است که در حوزه های فرهنگی، دینی، مکتبی و زیر نظر فرمانده معظم کل قوا با شجاعت و شهامت و با الگوگیری از فرهنگ شهادت با دشمنان مبارزه می کند و در این راه نیز از پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و تجربه های بسیار علمی و عملی بهره می برد.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از کارگزاران نظام اشاره و تصریح کرد: تاکید بر لزوم اصلاح و تعمیر قلوب و اشاره ایشان به صفات برجسته مسئولان در دهه ۶۰ از قبل ساده زیستی، عدالت طلبی، خدمت به مردم، ارتباط جدی با خدا و بسیاری از فضیلت های دیگر، از نکات کلیدی سخنان رهبر انقلاب در این دیدار بود.

خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که بسیاری از مشکلات موجود در جامعه با اصلاح درون رفع می شود، ادامه داد: این که بعضی از مسئولان به صورت تدریجی دچار زندگی اشرافی، بی اعتنایی به مردم و حق کشی شده و غرق در مادیات می شوند نشان از آن دارد که هرگز مراقبه نکرده اند و توجهی هم به خصوصیات ممتاز مسئولان در دهه ۶۰ ندارند.

وی از نامه نگاری بعضی از مسئولان به رهبر معظم انقلاب با تحلیل های غلط انتقاد کرد و با بیان این که این اقدام به خاطر نفوذهای صورت گرفته در دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور است، بیان کرد: بعضی از مسئولان که قبلا هم نخبه بوده اند، امروز قدرت تحلیل را از دست داده و به خاطر ترس از به خطر افتادن، مقام، موقعیت و ثروت خود به رهبر معظم انقلاب نامه می نویسند و تحلیل های نادرست ارائه می دهند.

حجت الاسلام امینی با اشاره به حوادث اخیر در خاورمیانه، افزود: هرگاه دنیای استکبار برای جمهوری اسلامی مشکلی ایجاد کرده اند، این مشکل ناشی از همراهی وطن فروش ها و داده های غلط غربگراها در داخل بوده است.

وی شهادت جمعی از مدافعان حرم در حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاهی در سوریه را تبریک و تسلیت گفت و تصریح کرد: رجزخوانی های اخیر ترامپ در مورد سوریه به خاطر جلوگیری از پاسخ مناسب جمهوری اسلامی به اسرائیل است ولی قطع به یقین ایران اسلامی به این اقدام صهیونیست ها پاسخ کوبنده خواهد داد.

امام جمعه نطنز تضعیف قدرت مقاومت، جلوگیری از انتفاضه جدید فلسطینیان، امیدوار کردن تروریست ها در سوریه، رواج ایران هراسی و روسیه هراسی، مقابله با نفوذ و قدرت ایران در منطقه و تشویق غربگرایان برای اصلاح برجام و ایجاد برجام های بعدی به خصوص در حوزه موشکی را از عوامل دیگر رجزخوانی های رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد.

تحقق شعار سال نیاز به اقدام و عمل دارد نه صدور بخشنامه

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام بعثت پیامبر بزرگ اسلام (ص)، اظهار کرد: همه انبیاء الهی دارای صفاتی مثل بهترین های عالم، معصوم بودن و دارای کمالات هستند، اما بعضی از ویژگی های خاص، حضرت محمد (ص) را در بین دیگر پیامبران الهی ممتاز کرده است.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی، افزود: نام حضرت محمد (ص) در کتاب تورات حضرت موسی (ع) و انجیل حضرت عیسی (ع) آمده است، ایشان دارای اخلاق عظیم و خاتم الانبیاء است و خداوند و فرشتگانش همیشه بر او صلوات می فرستند.

وی تصریح کرد: فرمان بردن از اوامر رسول خدا، مجری دستورات ایشان بودن، الگو گیری از سیره و رفتار و یاری کردن ایشان، غیرت دینی داشتن و دفاع از مکتب او وظیفه مسلمانان در مقابل خاتم الانبیاء (ص) است.

خطیب جمعه بادرود با اشاره به ضرورت تحقق شعار سال برای حل بسیاری از معضل های موجود در جامعه، توجه به کالای ایرانی را باعث برطرف شدن رکود، بیکاری، تقویت تولید داخلی و حتی برطرف شدن بسیاری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: از آن جا که بسیاری از آسیب های موجود در خانواده و جامعه به سبب وجود پاره ای از مشکلات اقتصادی است، هم دولت و هم مردم و هم کارآفرینان باید موضوع توجه به کالای ایرانی را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: اگر دولت به عنوان حمایت کننده، کار آفرین به عنوان تولید کننده کالای باکیفیت و مردم به عنوان خریدار، از کالای ساخت داخل حمایت کنند بسیاری از گره ها در حوزه اقتصادی با رفع معضل بیکاری و رشد اقتصادی برطرف می شود.

امام جمعه بادرود تاکید کرد: مدیران وظیفه دارند تا با برنامه ریزی دقیق و با اقدام و عمل زمینه ساز تحقق شعار سال شوند نه این که با گفتار درمانی و صدور بخشنامه مسئولیت ها را از سرخود باز کنند و کار زمین بماند.

وی رسیدن به مقصود مورد نظر در حوزه اقتصاد را وابسته به فرهنگ سازی نیز دانست و از همه دستگاه های آموزشی و فرهنگی و هر دلسوزی که در این نظام و انقلاب دارای تریبون است خواست تا کمک کنند جمهوری اسلامی به مانند توان دفاعی و بازدارنده خود، در حوزه اقتصادی نیز از تعرض دشمنان مصون بماند.

حجت الاسلام قاسمی به دیدار جمعی از فرماندهان ارشد نظامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار علت دشمنی مستکبران با جمهوری اسلامی را ناشی از قدرت روز افزون نظام و انقلاب خواندند و تاکید کردند به کوری چشم دشمنان این قدرت روز به روز افزایش خواهد یافت و آینده ای روشن را برای جمهوری اسلامی رقم خواهد زد.

وی اضافه کرد: سخنان امید آفرین معظم له در این چند سال اخیر به عنوان یک چراغ راه روشن برای همگان و به خصوص برای آن خواصی بوده است که گاهی احساس خطر کرده و از خود انفعال نشان می دهند، قطع به یقین منویات رهبر انقلاب آینده ساز و اجرای آن فردایی بهتر را رقم خواهد زد.

امام جمعه بادرود شهادت جمعی از مدافعان حرم در حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاه تیفور سوریه را تبریک و تسلیت گفت و تاکید کرد به طور حتم جمهوری اسلامی این اقدام رذیلانه رژیم صهیونیستی را پاسخی قاطع خواهد داد.

وی تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه تعرض به امنیت و حریم مردم در پیام‌ رسان‌های داخلی حرام شرعی است را بسیار با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: این فتوا باعث اطمینان خاطر مردم شده است و بسیاری از حاشیه ها در مورد استفاده از پیام رسان های داخلی را نیز از بین برده است.

 

انتهای پیام/ گ. پ