نماز جمعه. نطنز
۱۶:۱۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

خطیب نماز جمعه بهارستان:

خطر کم آبی در استان اصفهان بسیار جدی است

امام جمعه شهر بهارستان گفت: از مسئولان کشوری و استانی می خواهیم که نگاه ویژه ای به مساله کم آبی و خشکسالی استان اصفهان داشته باشند و فکر اساسی برای مدیریت آب استان شود.

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مباحث مهم اخلاقی و ایمانی در قرآن کریم بحث عمل به تعهدات در دادوستدهای روزمره است، همان « وفای به عهد» که در احکام فقهی و دستورات و واجبات اسلام که خداوند بارها در قرآن کریم به آن اشاره کرده است.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به انواع عهدهای نامبرده شده در قرآن کریم ، گفت: هرکس ایمان و تقوای بیشتری داشته باشد ، با خدا انس و الفت بالاتری دارد و به تعهداتش بهتر عمل می کند.

به گفته وی ، با توجه به آیات قرآن عهد ها سه دسته می شوند : 1- عهد ابتدایی که همان تکالیف و وعده هایی است که خدا بر بندگان دارد به طور مثال ثواب و پاداش جزای اعمال در دنیا و آخرت یا رزق  وروزی بندگان 2-عهد انسان ها نسبت به یکدیگر 3-عهد و پیمان هایی که بین انسان و خداوند عالم است همچون نذر که اگر هر بنده ای به عهد خویش عمل کند قطعا برکات دنیوی و اخروی الهی شامل حالش می شود.

وی با اشاره به حدیثی دیگر در خطبه دوم افزود: حدیثی زیبا در اسلام است که می فرماید: خداوند سه عمل را در گرو سه عمل دیگر می پذیرم و آن سه شامل: نماز را با پرداخت زکات، شکر خدا را با احترام به والدین، تقوا را با رفتار با خویشاوندان  و صله ارحام ،امیدوارم که هر کدام از ما در مسیر بندگی واقعی الهی این موارد را رعایت کنیم.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به ۲۷ رجب بعثت نبی مکرم اسلام،عنوان کرد: روزی است که پیامبر اسلام از سوی خدا برای هدایت بشر و راهنمایی دایمی انسان‌ها برانگیخته شد. بعثت آن حضرت در 27 رجب  سال چهلم عام الفیل (مطابق با سال 610 میلادی) یعنی 13 سال قبل از هجرت در چهل سالگی واقع شد.

وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) القاب مختلفی دارند که به جهت خلق وخوی شایسته و نوع عبادت و بندگی ایشان لقب « رحمه للعالمین» را از سوی خداگرفته اند، به معنای عموم مردم دنیا، اعم از مومن و کافر همه، مرهون رحمت تو هستند.

حجت الاسلام رجایی پوربا بیان اینکه امروز تمام مشکلات جامعه و جهان اسلام به خاطر دوری از خلق عظیم و سیره و سبک زندگی پیامبر اکرم و ائمه اطهار (ع) است، گفت:  همه بدی‌ها ناشی از دور شدن از این سرچشمه‌ زلال است، تنها نسخه درمان دردها و مشکلات امروز مسلمانان، بازخوانی سیره واقعی پیامبر (ص) است و از کلیه متولیان امور فرهنگی شهر درخواست کرد در برگزاری جشن و شادی دربین مردم سنگ تمام بگذارند.

خطیب نماز جمعه شهر بهارستان در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به تثبیت قیمت دلار گفت: تنظیم بازار و تثبیت قیمت دلار در هفته گذشته توسط دولت مردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اینکه با تاخیر انجام شد اما کار به جا و مهمی بود، زیرا با این کار دست دلالان و بدخواهان انقلاب را قطع کرد و هم موجب شد آرامش قبلی به بازار های کشور بازگردد.

وی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان می فرمایند: «هیچ گره ومشکلی نیست که حل نشود» بنابر این فرمایش خواستن توانستن است و از مسئولان نظام می خواهیم در عرصه نظارت بر ادارات و نهادها، سازمان هاو بازارها برای رانت خواری و خطاهایی که انجام می شود  و رفع معضل بیکاری و تورم نیز چاره ای بیاندیشند.

حجت الاسلام رجایی پوراذعان کرد: هم چنین از مسئولان کشوری و استانی می خواهیم که نگاه ویژه ای به مساله کم آبی و خشکسالی استان اصفهان داشته باشند ، و فکر اساسی برای مدیریت آب استان شود، زیرا اصفهان دومین استان در کشور است که با این مشکل روبرو است.

 

انتهای پیام/آرمان اصفهان/ پ