2507195
۱۶:۵۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

در خطبه‌های نماز جمعه استان اصفهان مطرح شد؛

ارزش پول ملی را به جای تقابل سیاسی حفظ کنید/ مردم با مشکل نبود آب شرب مواجه نشوند

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد: احساس می‌کنم غیبت مکتوب بسیار زیاد شده است و در تلگرام برخی به عنوان روشنگری مطالب زیادی را می‌نویسند که غیبت است و حتی انتقاد هم نیست و آن‌ها به دستورات دینی آشنایی ندارند.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: احساس می‌کنم غیبت مکتوب بسیار زیاد شده است و در تلگرام برخی به عنوان روشنگری مطالب زیادی را می‌نویسند که غیبت است و حتی انتقاد هم نیست و آن‌ها به دستورات دینی آشنایی ندارند؛ نقد رو به رو است یعنی انتقاد مخفیانه به خود شخص گفته شود و این سازندگی دارد اما اگر این نقد به کسی دیگر گفته شود، غیبت محسوب می‌شود و گناه کبیره است.

 وی افزود: کسی حق ندارد در تلگرام پای دیگری را وسط بکشد و هرچیزی را به وی نسبت دهد و اگر به او دسترسی وجود ندارد پس تکلیف شرعی نیز بر گردن کسی نیست؛ می‌گردند تا یک عیبی پیدا کنند و به ادعای آتش به اختیار و روشنگری گناه می‌کنند و حتی اگر شخصی کار اشتباهی انجام دهد حق نداریم به دیگران بگوییم.

 امام جمعه اصفهان با اشاره به سخنان رهبری در خصوص پیام‌رسان‌ها اذعان کرد: دست‌اندرکاران مراقب باشند تا حریم داخلی زندگی مردم و اسرار آن‌ها محفوظ بماند.

 وی ادامه داد: مکارم اخلاق یعنی ایثار کردن و پیامبر اسلام برای تکمیل مکارم اخلاقی مبعوث شدند؛ دشمنی‌ها نباید سبب غیبت در فضای مجازی شود.

 امام جمعه اصفهان یادآور شد: اگر بزرگی‌ روز‌ها به اتفاقات رخ داده باشد، بزرگترین روز در عالم روز بعثت پیامبر اسلام است و پیامبر برای برقراری عدالت، اتحاد انسان‌ها و رفتار خوب نسبت به یکدیگر مبعوث شدند و امیدواریم پیامبر را سرمشق زندگی قرار دهیم.

 طباطبایی‌نژاد بیان کرد: روز ارتش روز بزرگی است و 29 فروردین‌ماه سال 58 زمزمه‌هایی برای انحلال ارتش و تأسیس ارتش جدید وجود داشت اما امام خمینی(ره) در مقابل این حرف‌ها ایستادند و لذا جمعی از ارتشیان قبل از پیروزی به انقلاب ایستادند و جان بر کف داشتند و با امام خمینی(ره) بیعت کردند و به کمک‌ مردم مزدوران را مغلوب کردند.

امام جمعه اصفهان اضافه کرد: برای محکم کردن ارتش 29 فروردین‌ماه روز ارتش نامیده شد تا ارتش رژه رود و مردم شاهد آن باشند و ارتش مردانه در کنار سپاه و بسیج مقاومت کرده و ارتش فعلی بچه‌های بعد انقلاب هستند و این پیوند به خوبی حفظ شده است.

 وی خاطر‌نشان کرد: به عنوان کسی که همواره طرفدار کشاورزان هستند باید بگوییم به آن‌ها حق نمی‌دهیم در راهپیمایی‌ها شرکت کنند زیرا به نظر نمی‌آید این کار از سوی کشاورزان متدین انقلابی باشد و آن‌ها خود را از مغرضین جدا کنند زیرا از شعار‌های آن‌ها معلوم است قصد آب را ندارند و می‌خواهند شیطنت کنند؛ به همه خانواده‌ها مبلغی داده شده و آب‌ نیز وجود ندارد و نباید توقع وجود داشته باشد.

 امام جمعه اصفهان تأکید داشت: ساخت سد شروع شده و قرار است از خلیج آب بیاید اما کار بزرگی است و باید تحمل کرد و حرف غیر معقول پذیرفته نیست و کشاورزان خود را از فتنه‌گران جدا کنند.

 طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: مال و فرزند از جمله چیز‌هایی هستند که می‌توانند سبب دوری انسان از خداوند شوند و به عنوان امتحان الهی از انسان هستند؛ فرزندان حقوقی از جمله انتخاب مادر و اسم خوب و تربیت دینی بر پدر خود دارند و لازم است پدر، فرزند خود را با دین و احکام اسلام آشنا کند.

 امام جمعه اصفهان تصریح کرد: برخی پدران به ارزش‌های دنیایی فرزند خود خوشحال هستند و نمی‌دانند اگر فرزندان با پرستش خدا آشنا نباشند نمی‌توان گفت خوب هستند و در اصل از دست رفته‌اند؛ اینکه فرزند درس خوبی داشته باشد اما در نماز سستی کند اصلا خوب نیست و تربیت بسیار مهم است.

ضرورت تحکیم بنیان خانواده در جوامع بشری

 وی افزود: تربیت عملی بسیار مهم است و پدر با رفتار خود می‌تواند فرزندش را تربیت کند و تا زمانی که بچه‌ها کوچک هستند باید تربیت را با رفتار انجام داد، اگر انسان خودش را اصلاح کند فرزندانش نیز به خوبی تربیت می‌شوند؛ در کل هر کسی رهبر جایی می‌شود برای اصلاح زیر‌دستان باید رفتار خود را درست کند و وظایف دینی خود را به خوبی انجام دهد.

 حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با اشاره به ضرورت تحکیم بنیان خانواده در جوامع بشری اظهار کرد: امام علی(ع) فرمودند؛ «المؤمنُ سِیرَتُهُ القَصدُ، و سُنَّتُهُ الرُّشدُ» یعنی مومن روشش در زندگی میانه‌روی است؛ بنابراین، این اصل اعتدال و میانه‌روی در خصوص خانواده کاربرد زیادی دارد.

امام‌جمعه فولادشهر افزود: نسبت به مسائل اقتصادی، مسائل رفت‌وآمد، مسائل خاص خانوادگی، اگر انسان نسبت به خانواده‌اش حریم‌ها را رعایت نکند، این عدم رعایت اعتدال می‌شود.

وی تأکید کرد: پدر و پسری که خیلی باهم رفیق هستند، فوتبال می‌روند، ورزشگاه می‌روند، باهم بیرون می‌روند، تفریح می‌روند و باهم صحبت می‌کنند ولی پدر باید بداند که او پدر است و پسر هم باید بداند که او پسر است، بالاخره حریم‌ها نباید بشکند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به حمایت آحاد جامعه از محقق شدن شعار سال متذکر شد: اگر ما بتوانیم از همه‏ى ظرفیت کشور با برنامه‏ریزیِ درست استفاده کنیم، پیشرفت کشور و رشد کشور، بسیار بیشتر از امروز خواهد شد.

وی با توجه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، تصریح کرد: ایران اسلامی امروز از نظر توان نظامی و موشکی به یک قدرت فرا منطقه‌ای تبدیل شده و دشمنان به جهت توان بالای دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران به شدت هراس دارند.

امام جمعه فولادشهر افزود: ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج)در حفاظت و پاسداری از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی این نظام مقدس به عنوان سربازان راستین ولایت گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا صداقت و آمادگی کامل و همه‌جانبه خودشان را به اثبات رسانده‌اند و بحمدالله در طول سالهای دفاع مقدس و تا به امروز این وفاداری و ولایتمداری را به مَنصه ظهور رسانده‌اند.

وی با اشاره به نوسانات اخیر بازار سکه و ارز در کشورمان متذکر شد: در هفته‌های اخیر شاهد التهابات و تلاطم‌هایی در بازار ارز و سکه بودیم به‌گونه‌ای که قیمت دلار وارد کانال شش هزار تومان شد تا شاهد رکوردشکنى قیمت ارز در بازار باشیم.

امام جمعه فولادشهر با تأکید براینکه به جای تقابل سیاسی ارزش پول ملی را حفظ کنید، خاطرنشان کرد: گروه‏ها و جریان‏هاى سیاسى باید به جاى طرح این مباحث و تقابل‏هاى سیاسى، در مسیر هم‏افزایى با تصمیمات اتخاذ شده در کنترل قیمت ارز و حفظ ارزش پول ملى گام بردارند و از تقابل‌های خسته‏ کننده، بی‌نتیجه و تکرارى سیاسى بپرهیزند.

آب شرب مردم با مشکل مواجه نشود

امام جمعه زاینده رود گفت: تأمین آب شرب در استان اصفهان باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که مردم با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش صاحب نیوز، حجت‌الاسلام حسن صفرزاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاینده رود اظهار کرد: نزولات آسمانی در دهه اخیر به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش پیداکرده است و بر ذخیره سد زاینده‌رود اثر چشمگیری داشته است.

امام جمعه زاینده رود با بیان اینکه کاهش بارندگی‌ها سبب شده است تا رودخانه زاینده‌رود که دارای قدمت فراوانی است، به یک رودخانه فصلی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: وضعیت اقلیمی ایران کم‌آبی است و بالغ‌بر 85 درصد مساحت کشور جزو مناطق خشک، نیمه‌خشک و بیابانی است.

وی افزود: تقاضا آب بر اساس رشد جمعیت به‌صورت بی‌رویه افزایش پیدا کرده است به این صورت که سد زاینده رود از یک طرف باید آب 650 شهر و روستا و پنج میلیون نفر جمعیت را در استان اصفهان تأمین کند و از طرف دیگر باید بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات را هم حمایت کند.

خطیب نماز جمعه زاینده رود با تأکید براینکه مصرف آب در بخش‌های مختلف به‌صورت علمی و منطقی در برنامه‌های میان مدت و بلند مدت مدیریت نشده است، یادآور شد: نگاه مقطعی به حوزه آب سبب بی‌توجهی و کوتاهی مسئولین در برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های لازم شده است.

وی بابیان اینکه آب شرب مردم با مشکل مواجه نشود، تصریح کرد: مسئولان فراموش نکنند که تأمین آب شرب در استان اصفهان باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که مردم با مشکل مواجه نشوند.

امام‌جمعه زاینده‌رود تأکید کرد: صنایع بزرگ با برنامه‌ریزی‌ دقیق و استفاده از پساب آب‌های شهرهای اطراف میزان برداشت از آب شرب را به حداقل ممکن برسانند.

مسئولان، فرصت ماه مبارک رجب را غنیمت شمارند/ استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی، سناریویی جدید

حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دامنه با اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار اخیر با برخی از مسئولان و کارگزاران نظام اظهار کرد: نکته جالب و قابل توجه این است که در این هیاهوی اخبار و رویدادهای کشور و منطقه و مسائل اقتصادی، مقام معظم رهبری به فضای معنوی ماه رجب اشاره کرده اند و در واقع یک جلسه اخلاق با مدیران و مسئولان ترتیب دادند.

امام جمعه دامنه افزود: در سخنان رهبر انقلاب روحیه مدیران دهه 60 بی اعتنایی به مال دنیا و اهتمام به خدمت است و تدریج و پیری و عقبگرد برخی مدیران باعث شده است که سقوط خود را نفهمیم.

وی ادامه داد: طبیعی است که چنین حکومتی کارگزاران متفاوتی را در رأس کار می طلبد، نظامی آن مثل صیاد شیرازی ها باید اهل نماز شب باشد، رئیس جمهور آن باید مثل رجایی ساده زیست باشد، قاضی آن باید مثل لاجوردی ها قاطع و در عین حال خاضع در برابر خدا باشد، نماینده آن باید مثل مدرس باشد و معلم آن مثل شهید مطهری و..

حجت الاسلام صابری در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به بی ثباتی در بازار ارز و نقش مردم و مسئولان گفت: این بی تحرکی در اقتصاد و بی کفایتی در مدیریت ها و برخی خیانت ها در مسئولیت ها محصول رأی مردم به یک مجلس ضعیف و بی خاصیت و دولت پیر و بی انگیزه است.

وی افزود: علت اصلی گرانی دلار در روزهای اخیر هر چه که باشد از خودشیفتگی و عدم مشورت دولت با کارشناسان و… باید در اسرع وقت برطرف شود.

وی در بخشی از خطبه ها درمورد تحولات سوریه و مواضع جنگ طلبانه آمریکا و حمله اسرائیل به T4 گفت: پایگاه هوایی T4 به عنوان پایگاه پشتیبانی امنیت پایتخت و فرودگاه دمشق و محور اتصال نیروهای سوری و مدافعان حرم به سمت شرق تا مرزهای لبنان و فلسطین بوده است و این پایگاه امنیت زینبیه دمشق و حرم حضرت زینب (س) را تأمین می کرد.

وی در پایان گفت: شکست های پی در پی آمریکا و متحدانش در سوریه و پراکندگی داعش در سوریه که آن ها را ناامید کرده باعث شده تا سناریوی جدیدی با عنوان استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی در دوما (جنوب غربی سوریه) به راه اندازند و زمزمه حمله نظامی چندملیتی را تدارک ببینند تا افکار بین المللی را توجیه و با خود همراه سازند.

اسلام هراسی، نقشه راه آمریکا است

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه اردستان در مسجد موسی بن جعفر(ع) اظهار کرد: یک هزار و 452 سال پیش پیامبر اعظم در غار حرا با دریافت اولین سلسله وحی الهی به پیامبری مبعوث شد.

وی افزود: روزی بزرگتر از بعثت نداریم چون هدفش عالی بوده و بعثت زمینه ساز رشد انسان و تزکیه روح بوده است.

امام جمعه اردستان گفت: بعثت عدالت را گسترش داده و در بعد فردی و اجتماعی دست بشر را گرفت و از جاهلیت به نورانیت سوق داد.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با سران نیروهای مسلح و کشور بیان کردند اقتدار و امنیتی که ما داریم موجب خشم دشمنان شده، تصریح کرد: دشمن با تحریمهای شکننده در صدد شکستن امنیت ما هستند که باید آن را قدر بدانیم.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص تعمیر قلبها به مسئولان یادآوری کرد: تجدید نظر دهه 60 می تواند ما را از آشفتگی نجات دهد.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: دنیای فعلی که به صورت جنگل در آمده شاهد هستیم هشت سال کشور سوریه آماج حملات قرار گرفته و مردم مسلمان توسط اسرائیل کشته می شوند.

خطیب جمعه اردستان تصریح کرد: اسرائیل هر روز کشورهای مختلف همچون ایران را تهدید می کند که باید بگوییم حنای آنها رنگی ندارد.

حجت الاسلام دهشیری اسلام هراسی را نقشه آمریکا دانست که با قرار دادن روزی به همین نام نسبت به آزار و اذیت مسلمانان اقدام می کنند.

  ترک بدی‌ها و رسیدن به فضائل اخلاقی از بزرگترین هدف‌های بعثت است/ عدم اعتماد دولتمردان به نیروهای داخلی، علت مشکلات اقتصادی است

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه شهر خور بعثت را راهی پر نور برای رشد و ترقی بشریت دانست و اظهار کرد: بعثت ظهور شاهراه جدید مقابل انسان ها برای دستیابی به تعالی است

امام جمعه خور افزود: دست کشیدن از بدی ها و رسیدن به فضائل اخلاقی از بزرگترین هدف های بعثت است که برای همه مردم جهان دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: این که ما دم از دین و مذهب و امام زمان(عج) می زنیم، آبروی تمام ملت های مسلمان در کشور های اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به تهدید های اخیر آمریکا علیه سوریه، گفت: علت توطئه های امروز دشمن و بسیج خود در خاورمیانه علیه ایران این است که آن ها از قدرت روز افزون نظام اسلامی در منطقه هراس دارد و به کوری چشم دشمنان نظام اسلامی این قدرت روز به روز افزایش خواهد داشت.

وی علت مشکلات اقتصادی به وجود آمده در کشور را عدم اعتماد دولتمردان به نیروهای داخلی دانست و افزود: اعتماد کردن به نسخه بیگانگان به جای نسخه ذاخلی مشکل آفرین شده است، امروز مسئولان در کارها شعار تکیه بر نیروی داخلی می دهند ولی در عمل کالای خارجی وارد می کنند.

خطیب جمعه خور ضمن گرامیداشت فرارسیدن اعیاد شعبانیه، با اشاره به فلسفه بوجود آمدن سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی(ره)، گفت: حفظ نظام اسلامی و دستاورد های انقلاب اسلامی، فلسفه وجودی سپاه پاساداران است.

وی افزود: هرجا احساس شود که آرمان های انقلاب و نظام اسلامی با تهدیدی مواجه شده است، چه تهدید نظامی چه اقتصادی، وظیفه سپاه پاسداران است که در برابر تهیدی بایستد.

برخی از مسئولان قدرت تحلیل مسائل را از دست داده اند/ تحقق شعار سال نیاز به اقدام و عمل دارد نه صدور بخشنامه

امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این که طبق آموزه های دینی بر امر به معروف و نهی از منکر برای جلب رضای خداوند تاکید شده است، اظهار کرد: بعضی ها در مورد نهی از منکر، به دست آوردن رضایت خویشان، بستگان و افراد در جامعه را بر رضایت خداوند و ائمه اطهار (ع) ترجیح می دهند.

حجت الاسلام روح الله امینی ۲۹ فروردین روز ارتش را تبریک گفت و افزود: ارتش جمهوری اسلامی یکی از مقتدرترین ارتش های جهان است که در حوزه های فرهنگی، دینی، مکتبی و زیر نظر فرمانده معظم کل قوا با شجاعت و شهامت و با الگوگیری از فرهنگ شهادت با دشمنان مبارزه می کند و در این راه نیز از پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و تجربه های بسیار علمی و عملی بهره می برد.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از کارگزاران نظام اشاره و تصریح کرد: تاکید بر لزوم اصلاح و تعمیر قلوب و اشاره ایشان به صفات برجسته مسئولان در دهه ۶۰ از قبل ساده زیستی، عدالت طلبی، خدمت به مردم، ارتباط جدی با خدا و بسیاری از فضیلت های دیگر، از نکات کلیدی سخنان رهبر انقلاب در این دیدار بود.

خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که بسیاری از مشکلات موجود در جامعه با اصلاح درون رفع می شود، ادامه داد: این که بعضی از مسئولان به صورت تدریجی دچار زندگی اشرافی، بی اعتنایی به مردم و حق کشی شده و غرق در مادیات می شوند نشان از آن دارد که هرگز مراقبه نکرده اند و توجهی هم به خصوصیات ممتاز مسئولان در دهه ۶۰ ندارند.

وی از نامه نگاری بعضی از مسئولان به رهبر معظم انقلاب با تحلیل های غلط انتقاد کرد و با بیان این که این اقدام به خاطر نفوذهای صورت گرفته در دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور است، بیان کرد: بعضی از مسئولان که قبلا هم نخبه بوده اند، امروز قدرت تحلیل را از دست داده و به خاطر ترس از به خطر افتادن، مقام، موقعیت و ثروت خود به رهبر معظم انقلاب نامه می نویسند و تحلیل های نادرست ارائه می دهند.

حجت الاسلام امینی با اشاره به حوادث اخیر در خاورمیانه، افزود: هرگاه دنیای استکبار برای جمهوری اسلامی مشکلی ایجاد کرده اند، این مشکل ناشی از همراهی وطن فروش ها و داده های غلط غربگراها در داخل بوده است.

وی شهادت جمعی از مدافعان حرم در حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاهی در سوریه را تبریک و تسلیت گفت و تصریح کرد: رجزخوانی های اخیر ترامپ در مورد سوریه به خاطر جلوگیری از پاسخ مناسب جمهوری اسلامی به اسرائیل است ولی قطع به یقین ایران اسلامی به این اقدام صهیونیست ها پاسخ کوبنده خواهد داد.

امام جمعه نطنز تضعیف قدرت مقاومت، جلوگیری از انتفاضه جدید فلسطینیان، امیدوار کردن تروریست ها در سوریه، رواج ایران هراسی و روسیه هراسی، مقابله با نفوذ و قدرت ایران در منطقه و تشویق غربگرایان برای اصلاح برجام و ایجاد برجام های بعدی به خصوص در حوزه موشکی را از عوامل دیگر رجزخوانی های رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد.

تحقق شعار سال نیاز به اقدام و عمل دارد نه صدور بخشنامه

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام بعثت پیامبر بزرگ اسلام (ص)، اظهار کرد: همه انبیاء الهی دارای صفاتی مثل بهترین های عالم، معصوم بودن و دارای کمالات هستند، اما بعضی از ویژگی های خاص، حضرت محمد (ص) را در بین دیگر پیامبران الهی ممتاز کرده است.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی، افزود: نام حضرت محمد (ص) در کتاب تورات حضرت موسی (ع) و انجیل حضرت عیسی (ع) آمده است، ایشان دارای اخلاق عظیم و خاتم الانبیاء است و خداوند و فرشتگانش همیشه بر او صلوات می فرستند.

وی تصریح کرد: فرمان بردن از اوامر رسول خدا، مجری دستورات ایشان بودن، الگو گیری از سیره و رفتار و یاری کردن ایشان، غیرت دینی داشتن و دفاع از مکتب او وظیفه مسلمانان در مقابل خاتم الانبیاء (ص) است.

خطیب جمعه بادرود با اشاره به ضرورت تحقق شعار سال برای حل بسیاری از معضل های موجود در جامعه، توجه به کالای ایرانی را باعث برطرف شدن رکود، بیکاری، تقویت تولید داخلی و حتی برطرف شدن بسیاری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: از آن جا که بسیاری از آسیب های موجود در خانواده و جامعه به سبب وجود پاره ای از مشکلات اقتصادی است، هم دولت و هم مردم و هم کارآفرینان باید موضوع توجه به کالای ایرانی را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: اگر دولت به عنوان حمایت کننده، کار آفرین به عنوان تولید کننده کالای باکیفیت و مردم به عنوان خریدار، از کالای ساخت داخل حمایت کنند بسیاری از گره ها در حوزه اقتصادی با رفع معضل بیکاری و رشد اقتصادی برطرف می شود.

امام جمعه بادرود تاکید کرد: مدیران وظیفه دارند تا با برنامه ریزی دقیق و با اقدام و عمل زمینه ساز تحقق شعار سال شوند نه این که با گفتار درمانی و صدور بخشنامه مسئولیت ها را از سرخود باز کنند و کار زمین بماند.

وی رسیدن به مقصود مورد نظر در حوزه اقتصاد را وابسته به فرهنگ سازی نیز دانست و از همه دستگاه های آموزشی و فرهنگی و هر دلسوزی که در این نظام و انقلاب دارای تریبون است خواست تا کمک کنند جمهوری اسلامی به مانند توان دفاعی و بازدارنده خود، در حوزه اقتصادی نیز از تعرض دشمنان مصون بماند.

حجت الاسلام قاسمی به دیدار جمعی از فرماندهان ارشد نظامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار علت دشمنی مستکبران با جمهوری اسلامی را ناشی از قدرت روز افزون نظام و انقلاب خواندند و تاکید کردند به کوری چشم دشمنان این قدرت روز به روز افزایش خواهد یافت و آینده ای روشن را برای جمهوری اسلامی رقم خواهد زد.

وی اضافه کرد: سخنان امید آفرین معظم له در این چند سال اخیر به عنوان یک چراغ راه روشن برای همگان و به خصوص برای آن خواصی بوده است که گاهی احساس خطر کرده و از خود انفعال نشان می دهند، قطع به یقین منویات رهبر انقلاب آینده ساز و اجرای آن فردایی بهتر را رقم خواهد زد.

امام جمعه بادرود شهادت جمعی از مدافعان حرم در حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاه تیفور سوریه را تبریک و تسلیت گفت و تاکید کرد به طور حتم جمهوری اسلامی این اقدام رذیلانه رژیم صهیونیستی را پاسخی قاطع خواهد داد.

وی تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه تعرض به امنیت و حریم مردم در پیام‌ رسان‌های داخلی حرام شرعی است را بسیار با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: این فتوا باعث اطمینان خاطر مردم شده است و بسیاری از حاشیه ها در مورد استفاده از پیام رسان های داخلی را نیز از بین برده است.

خطر کم آبی در استان اصفهان بسیار جدی است

حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مباحث مهم اخلاقی و ایمانی در قرآن کریم بحث عمل به تعهدات در دادوستدهای روزمره است، همان « وفای به عهد» که در احکام فقهی و دستورات و واجبات اسلام که خداوند بارها در قرآن کریم به آن اشاره کرده است.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به انواع عهدهای نامبرده شده در قرآن کریم ، گفت: هرکس ایمان و تقوای بیشتری داشته باشد ، با خدا انس و الفت بالاتری دارد و به تعهداتش بهتر عمل می کند.

به گفته وی ، با توجه به آیات قرآن عهد ها سه دسته می شوند : 1- عهد ابتدایی که همان تکالیف و وعده هایی است که خدا بر بندگان دارد به طور مثال ثواب و پاداش جزای اعمال در دنیا و آخرت یا رزق  وروزی بندگان 2-عهد انسان ها نسبت به یکدیگر 3-عهد و پیمان هایی که بین انسان و خداوند عالم است همچون نذر که اگر هر بنده ای به عهد خویش عمل کند قطعا برکات دنیوی و اخروی الهی شامل حالش می شود.

وی با اشاره به حدیثی دیگر در خطبه دوم افزود: حدیثی زیبا در اسلام است که می فرماید: خداوند سه عمل را در گرو سه عمل دیگر می پذیرم و آن سه شامل: نماز را با پرداخت زکات، شکر خدا را با احترام به والدین، تقوا را با رفتار با خویشاوندان  و صله ارحام ،امیدوارم که هر کدام از ما در مسیر بندگی واقعی الهی این موارد را رعایت کنیم.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به ۲۷ رجب بعثت نبی مکرم اسلام،عنوان کرد: روزی است که پیامبر اسلام از سوی خدا برای هدایت بشر و راهنمایی دایمی انسان‌ها برانگیخته شد. بعثت آن حضرت در 27 رجب  سال چهلم عام الفیل (مطابق با سال 610 میلادی) یعنی 13 سال قبل از هجرت در چهل سالگی واقع شد.

وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) القاب مختلفی دارند که به جهت خلق وخوی شایسته و نوع عبادت و بندگی ایشان لقب « رحمه للعالمین» را از سوی خداگرفته اند، به معنای عموم مردم دنیا، اعم از مومن و کافر همه، مرهون رحمت تو هستند.

حجت الاسلام رجایی پوربا بیان اینکه امروز تمام مشکلات جامعه و جهان اسلام به خاطر دوری از خلق عظیم و سیره و سبک زندگی پیامبر اکرم و ائمه اطهار (ع) است، گفت:  همه بدی‌ها ناشی از دور شدن از این سرچشمه‌ زلال است، تنها نسخه درمان دردها و مشکلات امروز مسلمانان، بازخوانی سیره واقعی پیامبر (ص) است و از کلیه متولیان امور فرهنگی شهر درخواست کرد در برگزاری جشن و شادی دربین مردم سنگ تمام بگذارند.

خطیب نماز جمعه شهر بهارستان در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به تثبیت قیمت دلار گفت: تنظیم بازار و تثبیت قیمت دلار در هفته گذشته توسط دولت مردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اینکه با تاخیر انجام شد اما کار به جا و مهمی بود، زیرا با این کار دست دلالان و بدخواهان انقلاب را قطع کرد و هم موجب شد آرامش قبلی به بازار های کشور بازگردد.

وی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان می فرمایند: «هیچ گره ومشکلی نیست که حل نشود» بنابر این فرمایش خواستن توانستن است و از مسئولان نظام می خواهیم در عرصه نظارت بر ادارات و نهادها، سازمان هاو بازارها برای رانت خواری و خطاهایی که انجام می شود  و رفع معضل بیکاری و تورم نیز چاره ای بیاندیشند.

حجت الاسلام رجایی پوراذعان کرد: هم چنین از مسئولان کشوری و استانی می خواهیم که نگاه ویژه ای به مساله کم آبی و خشکسالی استان اصفهان داشته باشند ، و فکر اساسی برای مدیریت آب استان شود، زیرا اصفهان دومین استان در کشور است که با این مشکل روبرو است.


انتهای پیام/ گ