آیت الله طباطبایی نژاد
۱۴:۱۲ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

امام جمعه اصفهان:

خبرنگاران باید استقلال قلم داشته باشند/ دولت به فکر توسعه کیفی رسانه ها باشد

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه خبرنگاران باید استقلال قلم داشته باشند، گفت: برخی رسانه‌ها متکی بر آگهی‌هایی هستند که به آن‌ها ارائه می‌شود و این درحالی ‌است که این موضوع استقلال قلم خبرنگار را از بین می‌برد.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبائی نژاد در دیدار با اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان اصفهان با اشاره به انتقاداتی که به صورت پی در پی که نسبت به برخی از مسئولان استان می شود، اظهار کرد: این انتقادات موجب سواستفاده دشمنان شده تا این‌گونه القا کنند که منتخبان مردم این مشکلات را دارند و مردم را از نظام جمهوری اسلامی دور کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه رسانه های باید راه بروز مشکلات را شناسایی و گوشزد کنند، تصریح کرد: مسئولان باید مشکلات افراد را به ‌صورت خصوصی به مدیران بگویند تا مشکلات رفع شود.

وی با اشاره به تاکیدات دین اسلام بر حفظ آبروی افراد، عنوان کرد: صداقت در ارائه اخبار بدون در نظر گرفتن جناح و خط سیاسی بسیار مهم است و اهالی رسانه باید حقیقت را به جای جناح‌بندی‌های سیاسی در نظر بگیرند.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: امام صادق(ع) می‌فرمایند اگر کسی خبری را علیه کسی نقل کند و قصد آن این باشد که آبروی آن فرد را ببرد، خدا آن را از ولایت خود خارج و به ولایت شیطان می‌فرستد و شیطان نیز آن را قبول نمی‌کند.

امام جمعه اصفهان یکی از آفات رسانه ها را درج مطالب بی‌محتوا دانست، عنوان کرد: باید تلاش کرد در رسانه‌ها مطالبی درج کرد که مفید به‌فایده باشد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید استقلال قلم داشته باشند، اظهار کرد: رسانه‌ها متکی بر آگهی‌هایی هستند که به آن‌ها ارائه می‌شود و این درحالی ‌است که این موضوع استقلال قلم خبرنگار را از بین می‌برد.

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: دولت باید به‌جای توسعه کمی رسانه‌ها، به کیفیت آن ها کمک کنند.

انتهای پیام/ن