بارش برف. نطنز
۱۵:۳۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

رئیس اداره هواشناسی نطنز خبرداد؛

بارش برف در روستاهای نطنز/ کشاورزان تمهیدات لازم را تا پایان خروج سیستم بارشی انجام دهند

رئیس اداره هواشناسی نطنز گفت: طبق پیش بینی و اطلاعیه قبلی روستاهای اطراف کرکس و شهر نطنز شاهد بارش برف بودند.

ناصر عزیزی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به فعالیت اخیر سامانه بارشی در سطح شهرستان نطنز اظهار کرد: با احتساب این بارش ها در شهرستان، میزان جمع بارش‌ ها در سال زراعی جاری در نطنز به ۸۹٫۵ میلیمتر و در بخش امامزاده به ۳۷٫۷ میلی متر رسیده است اما با مقایسه با مدت مشابه سال گذشته همچنان با کاهش قابل توجه بارش‌ ها روبرو هستیم.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان نطنز با بیان این که در طول ۲۴ ساعت گذشته ۴٫۲ میلیمتر باران در شهر نطنز باریده است، افزود: این میزان بارش در بخش امامزاده به ۳٫۵ میلیمتر، در ابیانه به ۶ میلیمتر، در یارند به ۱٫۵ میلیمتر و در میلاجرد به ۳٫۴ میلیمتر رسیده است.

وی با بیان این که امروز کمینه دما در نطنز ۱٫۲ درجه و بیشینه آن شش درجه خواهد بود، گفت: میزان بارش های امسال در سال زراعی جدید در روستای ابیانه به ۱۱۶ میلیمتر، در یارند به ۱۰۱٫۵ میلیمتر و در میلاجرد به ۵۶٫۴ میلیمتر رسیده است.

عزیزی اضافه کرد: طبق پیش بینی و اطلاعیه قبلی برف امروز در روستاهای اطراف کرکس و همچنین به صورت پراکنده در شهر نطنز بارید ولی کاهش دمای روز گذشته سیستماتیک و در طول روز انجام گرفت و به دلیل وجود ابر در شب، کاهش چندانی اتفاق نیفتاد.

وی خاطر نشان کرد: فردا صبح کاهش کمینه دما بیشتر خواهد بود و این کمینه برای پنج شنبه ماندگار است و از روز جمعه روند دما، افزایشی است و لازم است همچنان کشاورزان، باغداران و گلخانه داران تمهیدات لازم را تا پایان خروج سیستم و افزایش دما به کار گیرند.

انتهای پیام/گ.ف