1396092108271887412758084
۱۵:۴۳ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۸

نماینده مردم خمینی شهر:

دیپلماسی قوی ضامن تقویت بازار تولیدات داخلی در جهان است/ ضرورت توجه به پتانسیل بازارهای منطقه ای

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: می توانیم کشورهای منطقه را به وسیله بازاریابی مناسب پوشش دهیم، بازاریابی برای تولیدات داخلی نیازمند دیپلماسی قوی است.

سید محمد جواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز، پیرامون شعار سال 97 اظهار کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنیم قطعا شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلاتی که در چندسال اخیر همچون بیکاری جوانان  و رکود در بازار ها به وجود آمده است به علت عدم تحقق اقتصاد مقاومتی است، مهمترین راه برای تحقق این مهم در کشور  این است که بتوان مردم رابه خرید کالای ایرانی ترغیب کرد.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: گرچه ممکن است تولید داخلی از لحاظ کیفیت و قیمت گرانتر از کالای خارجی باشد ولی برای حفظ استقلال یکی از ارزان ترین راه ها است و  آن چیزی که مد نظر نمایندگان  مجلس بوده این است  که در سایه تحقق این شعار، فضای اشتغال  جوانان  تحصیل کرده بیکاری فراهم شود .

وی  ادامه داد : مطلب دیگر قاچاق کالا در کشور بوده که باعث شده اکثر ایرانیان از آن ها استفاده کنند، همچنین به دلیل در فشار اقتصادی بودن خانواده های ایرانی، میزان استفاده از کالای چینی  به دلیل پایین بودن زیاد است.

ابطحی تصریح کرد: دولت باید در این زمینه هم در منع واردات کالای قاچاق و هم بحث کمک به تولیدکننده جدی وارد شود؛ این مطلب مستلزم آن است که بانک ها هم قدمی در این زمینه بردارند و چنانچه بانک سود سپرده را بالاببرد تولید کننده رغبت دارد پول خود را نزد بانک بگذارد و در امر تولید استفاده نکند و لذا ضربه سنگینی به بدنه تولید و اشتغال وارد می شود.

وی در پایان  بیان کرد: بازاریابی تولید کنندگان نیازمند دیپلماسی قوی است و طبق فرموده مقام معظم رهبری ما می توانیم کشورهای منطقه را به وسیله  بازاریابی مناسب پوشش دهیم و این توانمندی در تولید کنندگان ما هست و امیدواریم براساس فرمایشات مقام معظم رهبری غیرت و تعصب داشته باشیم تا شاهد رونق اقتصادی باشیم.

انتهای پیام/گ.ف