moeininejad
۱۴:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۹

فرماندار آران و بیدگل:

اشتغال ۲۳ هزار کارگر در شهرستان/ آران و بیدگل ۱۰ درصد از صادرات غیرنفتی استان را تامین می‌کند

فرماندار آران و بیدگل گفت: سال گذشته بیش از یک‌صد میلیون دلار کالا از آران و بیدگل به خارج از کشور صادر شده که این میزان ۱۰ درصد از صادرات کالاهای غیرنفتی استان است.

ابوالفضل معینی نژاد در گفت و گو با صاحب نیوز تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را نیازمند فعالیتی بالاتر از جلسه‌ها و مکاتبات مرسوم اداری دانست و اظهار کرد: آران و بیدگل با وجود این که تنها دو درصد از جمعیت کل استان اصفهان را به خود اختصاص داده است اما بیش از ۱۰ درصد از واحدهای صنعتی استان را در اختیار دارد.

فرماندار آران و بیدگل با بیان این که بیش از ۷۰۰ واحد فرش ماشینی در دو شهرک صنعتی صباحی و هلال فعالیت دارند، اضافه کرد: سالانه بیش از چهل و پنج میلیون متر مربع فرش ماشینی با کیفیت با همت صاحبان صنایع و کارگران شهرستان تولید می‌شود.

وی این میزان را ۵۰ درصد از تولید فرش ماشینی کشور خواند و تصریح کرد: فرش آران و بیدگل به کشورهای مختلف جهان از جمله کانادا، چین، ژاپن، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، اتریش، دانمارک، قطر، امارات، عراق و… صادر می‌شود.

معینی‌نژاد از صادرات بیش از یک‌صد میلیون دلار کالا در سال گذشته از این شهرستان به خارج از کشور خبر داد و اظهار کرد: این میزان ۱۰ درصد از صادرات کالاهای غیرنفتی استان اصفهان را تامین می‌کند.

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر این که حمایت از کالای ملی می‌تواند حمایت از اشتغال کارگران ایرانی را به دنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: ۲۳ هزار کارگر در آران و بیدگل مشغول به کار هستند که ۱۶ هزار نفر از آنان در حوزه صنعت به فعالیت می‌پردازند.

انتهای پیام/گ.ف