bahrain (2)
۱۳:۴۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱

تحولات جهان اسلام؛

افزایش نگرانی آل خلیفه از حضور آیت‌الله «عیسی قاسم» در بحرین+تصاویر

رژیم آل خلیفه از ترس نفوذ مردم به‌طرف منزل آیت‌الله عیسی قاسم، سیم‌های خاردار در اطراف منطقه کشیدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ رژیم آل خلیفه در تازه‌ترین جنایت خود در حق آیت‌الله «عیسی قاسم»، رهبر شیعیان بحرین، با قرار دادن سیم‌خاردار بر روی دیوارهای بتنی، محاصره منزل وی را تشدید کردند.

گروه‌های انقلابی در خصوص این جنایت جدید اعلام کرده‌اند: تشدید محاصره منزل آیت‌الله عیسی قاسم، نشان از ترس رژیم آل خلیفه از این رهبر عالی‌قدر دارد.

سایت خبری «المیدان» بحرین اعلام کرد: گروه‌های انقلابی با صدور بیانیه‌ای، این اقدام غیرانسانی رژیم آل خلیفه را محکوم کردند و از مردم سراسر مناطق کشور خواسته‌اند که نسبت به این جنایت واکنش نشان دهند.

هم‌زمان ساکنان مناطق مختلف بحرین ازجمله «المقشاع»، با برپایی تظاهرات گسترده نسبت به جنایت‌های رژیم آل خلیفه در حق مردم و علما، اعتراض کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با در دست داشتن تصاویر برخی از شهدا، یاد و خاطره آن‌ها را گرامی داشتند.

منابع محلی به سایت «المیدان» اعلام کردند: نیروهای رژیم آل خلیفه همانند هفته‌های گذشته، اجازه اقامه نماز جماعت در مسجد امام صادق (ع) را به مردم نمی‌دهند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، نیروهای رژیم به همراه ده‌ها خودروی نفربر و زرهی از صبح روز جمعه وارد منطقه «الدراز» شدند تا مانع برگزاری نماز جمعه، در منطقه شوند.

ساکنان بحرین با کمک علما از سال ۲۰۱۱ میلادی با برپایی تظاهرات گسترده و مسالمت‌آمیز خواستار تغییر رژیم آل خلیفه شدند و تاکنون باوجود شهید و زخمی شدن صدها بحرینی، این انقلاب تاکنون ادامه دارد.

انتهای پیام/ المیدان/ت.ه