صفحه اصلی » سیاسی » نیروی انتظامی را از مبارزه با هنجار شکنی دلسرد نکنیم

امام جمعه گلپایگان:

نیروی انتظامی را از مبارزه با هنجار شکنی دلسرد نکنیم

امام جمعه گلپایگان با اشاره به سناریو اخیر ساخته شده در فضای مجازی در رابطه با یک خانم بدحجاب، گفت: نباید نیروی انتظامی را از مبارزه با هنجارشکنی دلسرد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز گلپایگان که در مصلی این شهر برگزار شد، با اشاره به سناریو اخیر ساخته شده در فضای مجازی در رابطه با یک خانم بدحجاب، اظهار کرد: نباید نیروی انتظامی را از مبارزه با هنجارشکنی دلسرد کرد.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه ما وظیفه داریم جامعه را سالم نگه داریم، تصریح کرد؛ همان طور که با میکروب بدن از ترس بیماری مبارزه می شود، باید با میکروب های اخلاقی جامعه نیز مبارزه شود.

وی یاداورشد: عده ای بدحجاب هستند ولی هنجار شکن نیستند که باید به این گونه افراد تذکر داده شود ولی در مقابل عده ای هنجار شکنند و با هدف هنجارشکنی در جامعه ظاهر می شوند.

آیت الله طهماسبی با اشاره اینکه چرا عده ای زمانی که در فرانسه دختر محجبه را زیر مشت و لگد له می کردند ساکت بودند ولی امروز صدایشان بلند است، عنوان کرد: مگر چه اتفاقی افتاده که امروز معاون رئیس جمهور بلوا به پا می کند؟

وی با اشاره به اینکه کار نیروی انتظامی در تامین امنیت اخلاقی لازم است، گفت: مردم دینمدار و خانواده های شهدا و …پشتیبان نیروی انتظامی هستند و از کارشان دفاع می کنند.

امان جمعه گلپایگان خاطرنشان کرد: اگر مامور خطایی هم کرده باشد باید به تناسب خطایش مورد رسیدگی قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی با اشاره به اینکه ما باید در مقابل این کار موضع بگیریم و نباید ان را تایید کنیم، تصریح کرد؛ نباید اوضاع به گونه ای باشد که کسی جرات نکند به یک هنجار شکن و مروج فساد تذکر دهد.

وی در ادامه سخنرانی با گرامیداشت روز زمین پاک، مطرح کرد: همه ما باید برای پاک نگه داشتن زمین تلاش کنیم.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه برخی مواد در طبیعت چندین سال طول می کشد تا تجزیه شود، گفت؛ مصرف این گونه مواد همچون مواد پلاستیکی باید محدود شود و یا در جایی جمع آوری شود تا مسئولان برایش تدبیری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در ادامه با بزرگداشت هفته سلامت، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنند تغذیه سالم داشته باشند.

وی رعایت پاکیزگی، جدا نگه داشتن مواد خام از پخته، پختن کامل مواد غذایی قابل طبخ، نگه داری مواد در دمای مناسب، استفاده از مواد اولیه و آب سالم، لزوم تغذیه شیر برای نوزاد زیر شش ماه، استفاده از مواد متنوع، استفاده از سبزی ها و میوه ها به اندازه کافی، محدود کردن مصرف چربی ها، روغن، شکر و نمک را از جمله موارد بیان شده در سازمان بهداشت جهانی و روایات برای سلامتی دانست و اظهار کرد: نخوردن غذا قبل از گرسنگی، دست کشیدن غذا قبل از سیری، خوب جویدن غذا و نیاشامیدن آب حین غذا از جمله تاکیدات روایی است.

انتهای پیام/ن

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد