181369_482
۱۴:۲۹ - شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان:

برپایی جشن های مذهبی در شادابی مردم تاثیرگذار است/ سیاه نمایی ها روحیه مردم را خراب می کند

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه جشن های مختلفی که در دین ما وجود دارد به شادابی مردم کمک بسیاری می کند، گفت: سیاه نمایی هایی که در جامعه می شود روحیه مردم را خراب کرده است.

ناهید اکرمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با عوامل افسردگی مردم در جامعه اظهار کرد: عوامل زیادی باعث افسردگی ، کاهش یا افزایش آن می شود؛ مسئولان فرهنگی تاثیر زیادی در افسردگی یا شادابی مردم می گذارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه مسئولان بیشتر در موضع انفعالی هستند، تصریح کرد: مسئولان فرهنگی بیشتر از جلوگیری از برخی کارها می گویند، اما هیچ ایده خوبی برای شاد کردن مردم ارائه نمی دهند.

وی با بیان اینکه جشن های مختلفی که در دین ما وجود دارد به شادابی مردم کمک بسیاری می کند، عنوان کرد: رهبر انقلاب در یکی از سخنرانی های خود اشاره کردند که اگر تصویری از جشن نباشد مخاطب متوجه تفاوت آن با عزاداری نمی شود؛ این گونه کارها باید توسط مسئولان اصلاح شود.

اکرمی ادامه داد: مسئولان روی مسائلی که در دین اسلام و احادیث آمده توجه کنند؛ کتب دینی، احادیث زیادی در مورد شادابی مردم مطرح کرده اند، ولی متاسفانه مسئولان دست اندرکار بیشتر روی نه گفتن و مخالفت در زمینه های مختلف تمرکز کرده اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دعواهای جناح های سیاسی تاثیر زیادی در افسردگی مردم گذاشته است، اذعان کرد: سیاه نمایی هایی که در جامعه می شود روحیه مردم را خراب می کند؛ همه ما چه به عنوان سیاسی و یا غیره عینک بدبینی به خودمان زده ایم و فقط دنبال این هستیم که از دیگران عیبی پیدا کنیم و آن را در جامعه بزرگ کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: در این زمینه ها باید کار فرهنگی و فرهنگ سازی صورت گیرد؛ یکی از اقشار تاثیرگذار دانشگاهیان هستند که باید در کنار مسئولان و آحاد جامعه در زمینه فرهنگ سازی کمک کنند.

انتهای پیام/گ.ف