2391977
۱۰:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲

با همکاری ارتش سوریه؛

مناطق شمالی محله «زینبیه» دمشق امن‌تر شد+تصاویر و نقشه

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند چند منطقه در محور شمالی محله زینبیه دمشق را به‌طور کامل پاک‌سازی کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای ارتش سوریه با کمک رزمندگان مقاومت در ادامه عملیات خود در محور شمالی محله «زینبیه» دمشق موفق شدند بعد از درگیری دو روزه، محله «التضامن» را به‌طور کامل پاک‌سازی کنند.

سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: نیروهای جبهه مقاومت با آزادسازی محله التضامن موفق شدند، خود را به ورودی اردوگاه «الیرموک» و محله «السلیخه» برسانند.

بر اساس اعلام سایت المراسلون، ده‌ها تن از عناصر تروریستی «جبهه النٌصره، داعش و …» در درگیری‌های چند روز اخیر به هلاکت رسیده‌اند.

از محور شمال غربی اردوگاه الیرموک خبر می‌رسد، نیروهای جبهه مقاومت عملیات جدیدی را در محور محله «العسالی» آغاز کرده‌اند و موفق به پیشروی در منطقه شده‌اند.

هم‌زمان با پیشروی رزمندگان جبهه مقاومت، جنگنده‌های روسی و یگان موشکی ارتش سوریه به‌شدت مواضع تروریست‌ها را در محله‌های اشغالی از جمله «الیرموک، حجرالاسود، العسالی، السلیخه و …» مورد هدف قراردادند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی و پایگاه‌های تروریست‌ها وارد کردند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، برخی از گروه‌های تروریستی در محله‌های «یلدا، بیت سحم و ببیلا» واقع در شرق اردوگاه الیرموک اعلام کرده‌اند که خواهان مذاکره با دولت سوریه هستند.

گروه‌های تروریستی قصد دارند از طریق مذاکره، سلاح‌های سنگین خود را تحویل ارتش سوریه دهند و جنوب دمشق را بدون درگیری به مقصد شمال سوریه ترک کنند.

بخش کوچکی از محله‌های جنوب شهر دمشق شامل محله‌های «الیرموک، حجرالاسود، ببیلا، بیت سحم، یلدا، السلیخه، العسالی و …» تحت اشغال گروه‌های تروریستی «جبهه النٌصره، داعش، احرارالشام و …» است.

انتهای پیام/المراسلون/ت.ه