صفحه اصلی » مذهبی » رفتار و سیره اهل بیت باید سرلوحه شیعیان ایشان قرار گیرد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان:

رفتار و سیره اهل بیت باید سرلوحه شیعیان ایشان قرار گیرد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان گفت: باید رفتار اهل بیت را بشناسیم و آن را در زندگی خود عملی کنیم، این مسئله به اندازه ای مهم است که خود اهل بیت و قرآن در مورد آن فرموده اند هر کس مطابق میل ما عمل نکند از ما نیست.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ دوم پاسدار هوشنگ نوابی در مراسمی که شامگاه یکشنبه بمنظور بزرگداشت اعیاد شعبانیه در مسجدالجواد مسکن مهر دهاقان برگزار شد با تبریک این اعیاد گفت: همه ما به عنوان شیعه امیرالمؤمنین دارای پشتوانه ای هستیم که در هیچ دینی وجود ندارد، پشتوانه ما حضور معصومین در جامعه و در بین ماست پس با وجود این پشتوانه، برای شیعه بد است تا رفتاری داشته باشد که نسبت به رفتار افراد بدون این پشتوانه بدتر باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان با اشاره به ضرورت شناخت سیره معصومین خاطرنشان کرد: باید در جامعه ببینیم چقدر زندگی ما به سیره معصومین نزدیک است بنابراین معصوم شناسی در زندگی ما شیعیان بسیار مهم است.

وی با بیان سخن حضرت علی (ع) که فرمود «محبوبترین افراد نزد خداوند کسی است که پیامبر اکرم (ص) را سرلوحه خود قرار دهند»، تصریح کرد: باید رفتار اهل بیت را بشناسیم و آنها را سرلوحه خود قرار دهیم، این عمل به رفتار اهل بیت تا جایی است که قرآن کریم نیز در آیات خود خطاب به پیامبر خود می فرماید «این پسر اهل تو نیست زیرا مرام تو را قبول ندارد» و همچنین امام رضا (ع) می فرمایند:«هر کس مطابق میل ما عمل نکند از ما نیست».

سرهنگ دوم پاسدار نوابی با اشاره به اصل رعایت حدود الهی افزود: حدود به زبان ساده به معنای مرزبانی و مرزشناسی است یعنی همانطور که یک کشور دارای حد و مرز است خداوند هم برای هر چیزی حد و مرز قرار داده ولی در جامعه امروز  ما این حد و مرز و مرزشناسی بسیار ضعیف شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان ادامه داد: اکنون در جامعه ما مرز شناسی در مورد مسائلی همچون مرز بین محرم و نامحرم، دیدن، حرف زدن، و … دارای ضعف است و چنانچه این ضعف ادامه پیدا کند دچار مشکل می شویم بنابراین یکی از اصولی که باید در جامعه رعایت شود رعایت حدود الهی است.

انتهای پیام/ن

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد