DSC_0305
۱۰:۰۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۴

رئیس اداره هواشناسی چادگان:

میزان بارش باران در چادگان به ۸ میلی‌متر رسید/ کاهش ۷۵ درصدی بارش ها در سال زراعی جاری

رئیس اداره هواشناسی چادگان، گفت: میزان بارش ها در سال زراعی جاری در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است.

حسن عسگری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: بارش باران از سحرگاه امروز در شهرستان چادگان آغاز و تا شامگاه روز دوشنبه ادامه داشت که میزان بارش در مجموع به 8 میلی‌متر رسید.

رئیس اداره هواشناسی چادگان تصریح کرد: در سال زراعی جاری از اول مهر تا سوم اردیبهشت‌ ماه امسال مجموع بارندگی شهرستان ۶۲.۶ میلی‌متر است که در سال گذشته  ۲۵۰ میلی‌متر بارش رخ‌ داده بود.

وی از میزان بارش باران در بخش چناررود شهرستان چادگان ایستگاه فراموشجان خبر داد و افزود: در ایستگاه فراموشجان، میزان بارش باران تا شامگاه امروز به ۲۱.۳ میلیمتر رسید و مجموع بارش تا سوم اردیبهشت امسال ۲۷۰.۵ میلی‌متر در این منطقه است که نسبت به سال گذشته 380.5 میلی‌متر بوده است.

عسگری بیان کرد: متأسفانه امسال در شهرستان چادگان، کاهش 75 درصد بارندگی را داشته ایم که از نظر بی آبی و میزان بارش رکوردارترین شهرستان در سطح استان اصفهان هستیم.

رئیس اداره هواشناسی چادگان در پایان به گردشگران و مردم توصیه کرد از استقرار در مسیرهای سیلاب رو و حاشیه رودخانه زاینده رود خودداری کنند و به نکات ایمنی توجه داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

انتهای پیام/گ.ف