shab-eyd08
۱۱:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۴

براساس گزارش ها:

بارش باران و تگرگ در سمیرم به ۱۷ میلی متر رسید/ بارش باران مشکلاتی را برای عشایر حاضر در شهرستان ایجاد کرد

بارش تگرگ و باران شدید در شهرستان سمیرم در شبانه روز گذشته، به حدود ۱۷ میلی متر رسید.

به گزارش صاحب نیوز؛ بارش رگبار باران که از اوایل ساعات دیروز در سمیرم آغاز شده بود در ساعت های بعد از ظهر با شدت بیشتری ادامه یافت و برای مدتی با تگرگ و باد شدید همراه بود.

بارندگی شدید به همراه رعد و برق های متوالی و پر سر و صدا برای ساعتی برق سمیرم را قطع کرد.

بارش ها، آبگرفتگی معابر و سرازیر شدن گل و لای در برخی از محل ها، از جمله خیابان هایی که در حاشیه و دامنه کوه قرار دارند را در پی داشت. این بارش سیل آسا در بخش پادنای بزرگ باعث پرآبی و گل آلود شدن رودخانه ماربُر در جنوب این شهرستان نیز شد.
به گفته مسئول اداره هواشناسی شهرضا، میزان بارش ها در 24 ساعت گذشته 17 میلی متر بود.

ستار سبزعلی به خبرنگار ما گفت: مجموع بارش ها از ابتدای سال زراعی تا زمان حاضر در این شهرستان به 3/156 دهم میلیمتر رسیده است.

بیشینه دمایی در 24 ساعت گذشته 13 و کمینه دما نیز هفت درجه سانتیگراد گزارش شده و برای فردا نیز آسمان سمیرم آفتابی در بامداد همراه با ابرهای پراکنده پیش بینی شده است.

همچنین بارش باران مشکلاتی را نیز برای عشایری که زودتر از موعد به ییلاق عزیمت کرده اند ایجاد کرد، که امدادگران جمعیت هلال احمر سمیرم با حضور در مرزهای عشایری به این تعداد خانوار امدادرسانی کردند.

شهرستان سمیرم با چهار محدوده مطالعاتی (دشت) قبرکیخا، سمیرم، وردشت وکُمه جزو حوضه آبریز کارون بزرگ محسوب می شود و دارای 19 هزار هکتار باغ، 15 هزار هکتار زمین زراعی، 455 هزار هکتار عرصه ملی و 330 هزار هکتار مرتع و جنگل های طبیعی است.

انتهای پیام/ ن