how-to-read-the-friday-prayers
۱۵:۲۸ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۷

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

کرامت کار و کارگر حفظ شود/ دین اسلام بیشترین توجه  را به کار و کارگر دارد

حفظ کرامت کارگران و توجه به آموزه‌های دینی در برخورد با این قشر زحمت کش سرخط مطالب مطرح‌شده در خطبه‌های این هفته شهرستان لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: مهم‌ترین رسالت شیعیان در عصر غیبت پایبندی به معیارهای دینی است و انتظار بدون تقوا و اخلاق، انتظار واقعی نیست.

امام‌جمعه فولادشهر بابیان اینکه حفظ تحکیم بنیان خانواده و تربیت صحیح فرزندان یک اصل اجتناب‌ناپذیر در جوامع بشری به‌ویژه جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف پدر و مادر، تربیت فرزندان شایسته‌ای است که بتوانند در زمان غیبت و حضور امام زمان(عج) یار و یاور و مطیع حضرت ولی‌عصر(ارواحنا فداه) باشند.

وی با بیان اینکه از زیباترین اعتقادات شیعیان مسئله انتظار است، یادآور شد: ما معتقدیم بدون تردید روزی امام زمان(ع) خواهد آمد و حکومت عدل الهی در جهان برقرار خواهد شد و می‌دانیم ظهور حضرت و حکومت جهانی ایشان با معجزه مستقر نمی‌شود، بلکه خود مردم هم باید آمادگی‌های لازم را برای آن داشته باشند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با تأکید براینکه امام به زور نمی‌آید خود مردم باید با طوع و رغبت و میل او را بخواهند، تصریح کرد: باید یک تمایل جمعی و جهانی به عدالت و حقیقت و معنویت و دین پیدا شود تا ظهور رخ دهد.

امام‌جمعه فولادشهر با بیان اینکه روز نیمه شعبان به نام سربازان گمنام امام زمان ارواحنا فداه نام‌گذاری شده است، افزود: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند، وزارت اطلاعات قلب و چشم بینا و کار آن ظریف و مسئولیت آن در کشور تعیین‌کننده است.

وی با تأکید بر اینکه کرامت کار و کارگر در کشورمان باید حفظ شود، متذکر شد: نظام جمهورى اسلامى باید خیلى سپاسگزار جامعه‌ی کارگرى باشد چراکه علىرغم تلاش دشمن و برنامه‌ریزی‌های صورت‏ گرفته براى ایجاد مشکل از سوى کارگران، مجموعه کارگرى کشور در سخت‌ترین ‏شرایط و در مشکل‌ترین مراحل با نظام اسلامى همراهى کرده است و سختی‌ها را تحمل و به کشور خدمت کرده‌اند.

سرافراز رونق اقتصادی در کشور را درگرو حمایت از کالای ایرانی و حمایت از کارگران دانست و خاطرنشان کرد: جامعه‌ی کارگرى باید موردتکریم قرار بگیرد و احترام آن‌ها به‌خوبی حفظ بشود و براى حفظ امنیت شغلى کارگران تلاش جدی صورت پذیرد.

امام‌جمعه فولادشهر با توجه به هجمه‌های اخیر دشمنان نسبت به نیروی انتظامی کشورمان تشریح کرد: ماموران نیروی انتظامی مظلومانه توسط اشرار و گروهک‌های تروریستى و تکفیرى به شهادت می‌رسند و تعدادى دیگر از آن‏ها توسط شبکه‌های ماهواره‏اى و شبکه‌های اجتماعى در فضاى مجازى، به‌ناحق مورد ناجوانمردانه‌ترین حملات قرار می‌گیرند.

وی افزود: معدل عملکرد نیروى انتظامى در جمهورى اسلامى ایران، از نمره قابل‌قبول و قابل دفاعى برخوردار است و هیچ‌کس نباید به خود اجازه دهد، مانع اجراى قانون، برقرارى نظم و تأمین امنیت توسط مأموران انتظامى شود.

چه مقدار از قوانین کار با آموزه‌های دینی سازگاری دارد!

حجت‌الاسلام حسن صفرزاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاینده‌رود اظهار کرد: بعد از انقلاب فرانسه و انقلاب سوسیالیستی اکتبر، به کار و کارگر توجه بیشتری شد اما درواقع آنچه انجام شد به نفع صاحبان قدرت بود نه کارگران.

امام‌جمعه زاینده‌رود افزود: تلاش همه کارگران با رنسانس، در خدمت سرمایه‌داران قرار گرفت و در سوسیالیستی گرچه داس و چکش در آرم و پرچم آن‌ها نقش‌بست و همه‌چیز از آن کارگر شد، اما تلاش همه کارگران در اختیار حاکمیت قرار گرفت و تمام زحمات کارگران به نام پیشرفت و تمدن پایمال شد .

وی با بیان این اینکه دین مبین اسلام بیشترین توجه  را به کار و کارگر داشته و دارد، خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام بیکاری، تنبلی، کسلی، بی‌نشاطی مذموم شمرده‌شده است و عزیزترین فرد، کارگر و والاترین جایگاه کار و تلاش است به حدی که کارگر مانند مجاهد فی سبیل الله شناخته می‌شود.

خطیب نماز جمعه زاینده‌رود با تأکید براینکه چه مقدار از قوانین کار با آموزه‌های دینی سازگاری دارد، افزود: حال چه شده است که بافرهنگ غنی دینی و ظرفیت‌های بی‌مانند و مثال‌زدنی کشور، کارگران ما از آن جایگاه لازم برخوردار نیستند.

وی با طرح این سؤال که چه مقدار از مسئولان، دست‌اندرکاران و کارفرمایان با کار و کارگر، قرآنی برخورد می‌کنند، متذکر شد: حداقل با استفاده از کالای با کیفیت ایرانی، هم با قاچاق کالا مبارزه کنیم و هم اقتصاد کشور را رونق دهیم و هم به‌زحمت کارگران این مرزوبوم ارزش دهیم.

انتهای پیام/ن