صفحه اصلی » استان » فریدن » جوانان، مخاطب دشمنان در جنگ نرم هستند/ خیرین محور فعالیت خود را متناسب با جوانان قرار دهند

امام جمعه شهر دامنه:

جوانان، مخاطب دشمنان در جنگ نرم هستند/ خیرین محور فعالیت خود را متناسب با جوانان قرار دهند

امام جمعه دامنه گفت: هیئات مذهبی، خیرین و.. محور فعالیت خود را متناسب با جوانان قرار دهند زیرا عمده فعالیت دشمن در جنگ نرم، مخاطب جوان را لحاظ کرده و مسئولان و همه و همه باید جوان ما را در مقابل این تهدیدات بیمه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه دامنه در خطبه های این هفته ضمن پرداختن به مسئله غیبت امام زمان (عج) اظهار کرد: غیبت حجت خداوند یکی از سنت های الهی است که البته دلائل، حکمت ها و فلسفه ای دارد ولی سنت بودن غیبت، دلیل بر بی اعتنایی به پیاده کردن احکام الهی نیست.

حجت الاسلام ناصر صابری افزود: مگر آن هنگامی که یونس و یا یوسف نبی (ع) غایب شدند، مردم دست روی دست گذاشتند؟ به مرگ جاهلیت مردن جامعه ای که صاحب داشته و ادعای ایمان و.. دارد سزاوار نیست.

وی با اشاره به فلسفه غیبت و حدیثی از امام صادق (ع) عنوان کرد: غیبت سری از اسرار الهی است اما چون پذیرفته ایم که خداوند حکیم است و همه کارهایش از روی حکمت است، پس آنرا می پذیریم هرچند علت آنرا ندانیم.

وی حفظ جان امام را دومین فلسفه غیبت بیان کرد و افزود: شهادت آرزوی مردان خداست اما شهادت مطلوب شهادتی است که علاوه بر انجام وظیفه به اصلاح جامعه و پیاده شدن دین خدا منتج شود و لذا یاران امام زمان (عج) مانند یاران جدش حسین (ع) صرفا به شهادت فکر نمی کنند و شهادت آنان بیشترین بازدهی در پیاده کردن حکومت اسلامی دارد.

وی با بیان پ آزمایش مردم به عنوان سومین فلسفه غیبت، تأدیب مردم را از دیگر دلایل دانست و گفت: امام باقر (ع) می فرمایند که وقتی خداوند همراهی و همنشینی ما را برای قومی خوش ندارد ما را از میان آنها بر می گیرد (علل الشرایع صفحه 244، باب 179)

وی استقلال و تحت پیمان دیگران نبودن را از دیگر دلایل دانست و عنوان کرد: آماده شدن شرایط انقلاب که حضرت قاطعانه علیه ظالمان قیام کند زمان بر است و مبادا شرایط به گونه ای باشد که حضرت مجبور به عهد و پیمان بستن با دشمنان خدا باشد.

امام جمعه دامنه در ادامه خطبه ها ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان، بر تأکید آموزه های دینی در سرمایه گذاری بر روی قشر جوان اشاره کرد.

حجت الاسلام صابری افزود: هیئات مذهبی، مساجد و حسینیه ها، روحانیون و خیرین، محور فعالیت خود را متناسب با جوانان قرار دهند.

وی ادامه داد: عمده فعالیت دشمن در جنگ نرم، مخاطب جوان را لحاظ کرده و بنابراین مسئولان و همه و همه باید جوان ما را در مقابل این تهدیدات بیمه کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن اشاره به در پیش بودن نیمه شعبان از تلاش های بی نشان سربازان گمنام امام زمان (عج) و مجاهدت های خاموش این فرزندان امام (ره) تقدیر کرد و یکی از وظایف مهم آنان را جلوگیری از نفوذ در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری عنوان کرد.

حجت الاسلام صابری همچنین ضمن اشاره به روز معلم و پاسداشت علامه مطهری (ره) گفت: وظایف معلمان، خطیر بوده و در عین حال اجری والا دارد.

وی در پایان با بیان اینکه متاسفانه ارزش و جایگاه معلمان در جمهوری اسلامی آن طوری که باید و شاید دیده نشده است، عنوان کرد: باید از معلمان و مدیران مدارس شهر که دغدغه آموزشی و تربیتی و تزکیه ای دارند تشکر کرد هرچند عده ای نمی پسندند.

انتهای پیام/ ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد