صفحه اصلی » مقاومت » جمهوری اسلامی فرهنگ مقاومت را در منطقه بومی سازی کرد/ راهبردهای ایران در تقابل با دشمنان موفقیت آمیز بود

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا:

جمهوری اسلامی فرهنگ مقاومت را در منطقه بومی سازی کرد/ راهبردهای ایران در تقابل با دشمنان موفقیت آمیز بود

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: جمهوری اسلامی ایران با دست یابی به قدرت دفاعی و بومی سازی فرهنگ مقاومت و نشر آن در سوریه، عراق، لبنان توانسته در منطقه توازن قوا ایجاد کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام علی سعیدی صبح امروز در مراسم اخوت نیروهای مسلح استان اصفهان با اشاره به تقابل جمهوری اسلامی ایران با دشمنان اظهار کرد: دو تهدید مهم جنگ نیابتی و جنگ نرم مستقیم متوجه انقلاب اسلامی است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: امریکایی ها بعد از دخالت مستقیم نظامی دربالکان، افغانستان و عراق به این نتیجه رسیدند که جنگ مستقیم نظامی هزینه های بالایی دارد به همین خاطر تصمیم گرفتند که جنگ نظامی را نیابتی کنند که یکی از این جنگ ها جنگ 33 روزه لبنان با رژیم اشغالگر قدس برای نابودی حزب الله لبنان بود که رژیم صهیونیستی به نیابت از امریکا وارد جنگ شد.

وی با اشاره به سخن وزیر امور خارجه وقت امریکا که می گفت این جنگ درد زایمان خاورمیانه جدید است، خاطر نشان کرد: واقعا حزب الله در آن زمان بیشترین ضربه را به طرح دشمن زد یعنی یک گروه چریکی توانست در شرایطی بزرگترین طرح امریکا را خنثی کند.

حجت الاسلام سعیدی خاطر نشان کرد: آنچه امروز در عراق و سوریه و یمن می بینید همان جنگ نیابتی است که امریکایی ها در منطقه راه انداخته اند که با کمال تأسف در این جنگ های نیابتی خسارت های فراوانی به سرمایه های انسانی و نظامی و اقتصادی منطقه وارد شده است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: جنگ های نیابتی پیامد های سنگینی مانند نابودی ارتش های منطقه که سرمایه برای آینده منطقه بودند و تلفات انسانی را در برداشت و اسرائیل را درحاشیه امن قرار داد.

وی افزود: اقدام جمهوری اسلامی در زمینه مقابله نظامی در برابر دشمنان تبدیل نبرد نابرابر به نبرد نامتقارن و با ترکیب قدرت و قوت اقتدار را به وجود آورد.

حجت الاسلام سعیدی تشریح کرد: از ابتدای انقلاب همچنان این مسئله مطرح بود که توان ما نسبت به ارتش امریکا و ناتو نابرابر است اما هنر ما این است نبرد را از نابرابر به نامتقارن تبدیل کنیم.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن به پیامبر(ص) می فرماید ای پیامبر توان نظامی تو در برابر دشمنان نابرابر است اما اگر در یاران تو سه عنصر صبر و ایمان و بصیرت شکل بگیرد توان تو از دشمن برتر می شود و امدادهای الهی نصیب تو خواهد شد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا خاطر نشان کرد: مرحوم شهید مطهری در همین رابطه می فرماید قوت جنبه درونی دارد و قدرت جنبه بیرونی، این که انسان مانند آهن محکم باشد و یا آهن داشته باشد دو چیز متفاوت است و ترکیب قوت و قدرت هم در بعد فردی و هم در بعد اجتماعی اقتدار می آورد.

وی گفت: سه دیدگاه درباره تقابل با قدرت نابرابر وجود دارد دیدگاه اول تسلیم شدن است دیدگاه دوم بی تفاوتی و بی طرفی و گذشتن از کنار قدرت است مانند برخی کشور ها که در نهایت تسلیم شدن را در پی دارد.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به دیدگاه سوم که ایستادگی مشروط و تغییر در صحنه نبرد است، خاطر نشان کرد: این ایستادگی دارای الزاماتی است و بنده می خواهم اقدامات جمهوری اسلامی را در عمل به این الزام را تشریح کنم.

وی با تشریح اقدام اول جمهوری اسلامی گفت: جمهوری اسلامی با دست یابی به قدرت دفاعی توازن قوا را در منطقه ایجاد کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: دومین اقدام جمهوری اسلامی بحث بومی سازی فرهنگ مقاومت و نشر آن در منطقه از جمله در سوریه، عراق، لبنان و یمن است.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه ما باید مسائل را فراتر از حوادث سوریه بینیم تاکید کرد: ظهور امام زمان (ارواحنا فدا) یک تحول عظیمی در منطقه می خواهد که این برعهده جمهوری اسلامی گذاشته شده است و وظیفه ما را سنگین تر خواهد کرد.

وی افزود: سومین اقدام بهره گیری از ضعف ها و تناقضات دشمن است که نمونه آن هم همین ماجرای اخیر بمباران شیمیایی در دوما بود که واقعا دشمن در این قضیه رسوا شد.

سعیدی خاطر نشان کرد: البته اقدام دشمن هم در این زمینه که معلوم هم نبود که امریکایی ها صورت حساب اضافی به بن سلمان داده اند یا واقعا 105 موشک شلیک کرده اند نشان از ضعف آنها بود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از تدابیر هوشمندانه نظام تکیه بر مقاومت بود، نظام اسلامی با اکسیر مقاومت در منطقه توانست موانع را بر طرف کند و الان مقاومت حرف اول را در عراق و سوریه می زند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو های مسلح با اشاره به خاطره ای که مرحوم رکن آبادی سفیر ایران در لبنان گفت، بیان کرد: در جلسه ای یکی از فرماندهان سوری به حاج قاسم سلیمانی گفته بود دکمه پیراهن تو به تمام درجات ما می ارزد و این نشان از اقتدار جمهوری اسلامی است.

وی یادآور شد: وقتی با اصرار جمهوری اسلامی به بشار اسد نیرو های بسیج مردمی تجهیز شدند میدان طوری تغییر کرد که سوریه از سقوط دمشق به وضعیت فعلی رسید.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه راهبردهای جمهوری اسلامی در تقابل با دشمنان در منطقه موفقیت آمیز بود گفت: جمهوری اسلامی هزینه کمی متحمل شد اما سود زیادی برد.

وی در مورد تهدید دوم که مورد توجه جمهوری اسلامی است، خاطر نشان کرد: جبهه استکباری به رهبری امریکایی ها مستقیما جنگ نرم را بر عهده گرفته است و امروز بیشترین چیزی که جمهوری اسلامی را تهدید می کند شکاف درون نظام است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در پایان خاطر نشان کرد: روسیه بیشتر از ایران تحت فشار است و تحریم های بیشتری را تحمل می کند و پول های بیشتری در خارج از کشور دارد اما هفتاد درصد مردم به پوتین رای دادند و آن به خاطر ایستادگی پوتین در مقابل زورگویی امریکا است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد