صفحه اصلی » بین الملل » شاهرگ مرکزی سوریه در آستانه پاک‌سازی کامل+ نقشه

تحولات جهان اسلام؛

شاهرگ مرکزی سوریه در آستانه پاک‌سازی کامل+ نقشه

چند گروه از نیروهای ارتش سوریه برای انجام عملیات پاک‌سازی شاهرگ سوریه، به شمال استان حمص اعزام شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با مذاکره بین دولت سوریه با فرماندهان گروه‌های تروریستی در منطقه محاصره‌شده بین «شمال حمص_جنوب حماه»، چند گروه از نیروهای ارتش سوریه برای انجام عملیات، به منطقه اعزام شدند.

سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: دولت سوریه به گروه‌های تروریستی حاضر در منطقه محاصره‌شده اعلام کرده است که در 24 ساعت آینده، تصمیم خود را برای تسلیم شدن و اخراج به سمت شمال این کشور یا آغاز عملیات ارتش در منطقه بگیرند.

فرماندهان میدانی سوریه به رسانه‌ها اعلام کردند: درصورتی‌که تروریست‌ها تسلیم نشوند، ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای را برای پاک‌سازی این منطقه محاصره‌شده آغاز خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، گروه‌های تروریستی حاضر در مناطق شمالی استان حمص اعلام کرده‌اند که حاضر هستند همانند توافق بین دولت سوریه با تروریست‌های غوطه شرقی دمشق از منطقه خارج‌شده و به استان ادلب منتقل شوند.

خبرنگار میدانی سایت المراسلون اعلام کرد: دولت سوریه اعلام کرده است که تروریست‌ها باید قبل از خروج، تمام سلاح‌ها و تجهیزات نظامی خود را تحویل ارتش دهند.

ارتش سوریه و مقاومت در چند سال گذشته موفق شدند در چند عملیات گسترده، گروه‌های تروریستی را در مناطق حدفاصل بین مرز استان‌های «حمص و حماه» به محاصره کامل دربیاورند.

مناطق اشغال‌شده به دلیل قرار گرفتن در مسیر اصلی بین استان دمشق با استان‌های شمالی سوریه از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/ المراسلون/ت.ه

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد