139307101300435963762934
۱۳:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۱

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان:

تلاش برای ارائه بودجه‌ های مرمتی به صورت متوازن در استان/ مسامحه ای در حفاظت از میراث فرهنگی صورت نمی گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در حفاظت از میراث فرهنگی با هیچ کسی مسامحه صورت نمی‌پذیرد با این وصف از هر گونه نقدی برای افزایش آگاهی مردم در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی استقبال می‌کنیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون اللهیاری در جمع تشکل های دوستدار میراث فرهنگی اصفهان اظهار کرد: یکی از مهمترین امتیاز ما ایرانیان نسبت به بسیاری از ملت های جهان، میراث غنی فرهنگی است که دارا هستیم، با این وصف استان اصفهان نیز در این بین از جایگاه والائی در کشور برخوردار است.

وی افزود: یکی از مهم ترین وظایف سازمان میراث فرهنگی حفاظت از آثار تاریخی است و در این زمینه اعلام می کنم که حقوقی صورت نمی پذیرد.هیچگونه مسامحه ای در زمینه حفاظت از آثار تاریخی با هیچ شخص حقیقی و

مدیرکل میراث  فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که اگر چه وظیفه حفاظت از میراث فرهنگی صرفا بر عهده میراث فرهنگی است، لکن امروزه در بسیاری از کشورهای جهان همگان به این نتیجه دست یافتند که بهترین حفاظت از میراث فرهنگی، مردم هستند.

وی تاکید کرد: همگی باید تلاش کنیم تا فرهنگ حفاظت از میراث فرهنگی ملموس و یا ناملموس خود را به آحاد جامعه آموزش و حتی در ادوار مختلف یادآوری کنیم.

وی با اشاره به رخدادهای مختلفی که بعضا در مسیر حفاظت از میراث فرهنگی در استان اصفهان به وجود آمده، بیان کرد: بی شک در سه سال اخیر تلاش کردیم تا از یکسو گردشگری را در پهنه استان نهادینه سازیم و از سوی دیگر تلاش های ما بر این نکته معطوف بود که بودجه‌ ای مرمتی میراث فرهنگی به صورت متوازن در پهنه استان اصفهان ارائه شود.

اللهیاری گفت: خرسندم که به آگاهی برسانیم در سال 1396 و ماه اول سال 1397، بیش از 600 طرح مرمتی از مرکز استان گرفته تا دور افتاده ترین نقاط استان به مرحله اجرا در آمد و گاهی اوقات نیز بدلیل گستردگی و عظمت عملیات حفاظت از بیش از 22 هزار اثر تاریخی در استان مورد نقد قرار می‌گیریم، که این نکته نه تنها سبب نگرانی ما نمی شود، بلکه این اداره کل از هرگونه نقد حتی اگر غیر منصفانه باشد، به شرطی که منجر به افزایش آگاهی مردم در راستای لزوم حفاظت همگان از آثار تاریخی شود، استقبال می کند.

انتهای پیام/ن