318053_970
۰۹:۴۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۱۴

به همت پزشکان متخصص اصفهانی صورت گرفت؛

نخستین عمل پیوند کبد بیمار مبتلا به هپاتیت حاد در اصفهان

رئیس اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: نخستین عمل جراحی پیوند کبد برای یک بیمار که به هپاتیت حاد کشنده مبتلا بود در اصفهان با موفقیت انجام شد.

پرویز کاشفی در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: امروز نخستین عمل جراحی پیوند کبد برای یک بیمار که به هپاتیت حاد کشنده مبتلا بود در اصفهان با موفقیت انجام شد.

وی ادامه داد: بیمار با از کار افتادن کبد مواجه شد که در اثر همین اتفاق، کاهش سطح هشیاری و اختلال انعقادی شدید را برای وی به همراه داشت.

رئیس اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان تاکید کرد: یک بیمار دیگر در بیمارستان دچار مرگ مغزی شد که با رضایت خانواده اش، کبد را به بیمار نیازمند که یک دختر جوان بود پیوند زدیم و وی نجات پیدا کرد؛ چرا که عمل پیوند تنها راه ادامه زندگی برای بیمار بود.

کاشفی افزود: شرایط سخت عمل جراحی و بیهوشی باعث شد که این دختر جوان دقایقی تا نزدیک ایست قلبی پیش برود ولی با لطف خداوند متعال و واکنش سریع تیم اتاق عمل از مرگ وی جلوگیری شد.

وی تصریح کرد: این پیوند، شصت و سومین پیوند انجام شده در حوزه کبد بود که در استان اصفهان موفقت آمیز بود و از طرفی هم نخستین عمل پیوند کبد برای یک بیمار مبتلا به هپاتیت حاد محسوب می شد.

رئیس اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: تصمیم گیری سریع و آماده شدن فوق العاده فوری تیم پیوند جهت انجام عمل اورژانسی از نکات مهم در درمان این بیمار بود که در نوع خود کم نظیر است.

انتهای پیام/گ.ف