110377554_139625224aadaa
۱۶:۳۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۱۴

بانو زهرا طغیانی؛

حکایت بانویی که از بزرگ ترین دارایی های خود گذشت/ مادر شهیدان سبکتکین ریزی که به فرزندان شهیدش پیوست

حاجیه خانم زهرا طغیانی، مادر بزرگوار شهیدان حسین، رضا و محمدعلی سبکتکین پس از تحمل رنج بیماری در سن ۸۵ سالگی به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش صاحب نیوز؛ مادران شهدا اسوه های مقاومت و جلوه گر صبر زینبی در سطح جامعه هستند که با تقدیم جگرگوشه های خود و گذشتن از بزرگ ترین دارایی، به هدفی والاتر، یعنی گسترش اسلام در جهان می اندیشند و دارایی اخروی را انتخاب می کنند.

اگر بصیرت و شجاعت فرزندان این مادران نبود، اسلام و ایران به عزت و بزرگی امروز خود نمی رسید و همه ما زندگی امروز خود را مدیون تربیت زهرایی و زینبی این مادران برای فرزندان شهیدشان هستیم.

زهرا طغیانی یکی از این مادران شهدا است که در صبر و ایمان گوی سبقت را از دیگران ربوده بود و به راستی زیبنده لقب السابقون شده بود.

حاجیه خانم طغیانی مادر شهیدان حسین، محمد علی و رضا سبکتکین ریزی است که برای دفاع از اسلام سه فرزند خود را فدا کرد.

این مادر شهید صبح دیروز پس از تحمل رنج بیماری در سن ۸۵ سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست، اما تاریخ فداکاری های او برای اسلام و انقلاب را فراموش نخواهدکرد.

محمد علی فرزند بزرگ این مادر در سال ۱۳۳۷ در زرین شهر دیده به جهان گشود و با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت و در ۲۸ مهر ماه ۶۲ در منطقه مریوان بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نایل شد.

فرزند دوم خانواده، حسین که متولد 1340 بود نیز با الگوبرداری از برادر بزرگ خویش به دفاع از اسلام برخیزید و در شهریور ماه ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس بر اثر اصابت ترکش به سر به درجه رفیع شهادت نایل شد.

رضا فرزند کوچک تر خانواده سبکتکین نیز در ۱۱بهمن ۱۳۶۴ در سن ۲۲سالگی در منطقه دارخویین به برادران شهیدش پیوست.

پیکر این مادر بزرگوار عصر دیروز از مسجد سجاد زرین شهر بر روی دستان مردم شهیدپرور زرین‌شهر تشییع و در قطعه ایثارگران گلزار زهرا این شهر به خاک‌ سپرده شد.

* پیام رئیس جمهور در پی درگذشت بانو طغیانی

رئیس جمهور به مناسبت درگذشت این مادر بزرگوار و در پیامی برای این اسوه صبر و ایثار رحمت واسعه و همجواری با فرزندان شهیدش مسالت کرد، در این پیام آمده است:

«درگذشت اسوه صبر و استقامت، حاجیه خانم زهرا طغیانی مادر شهیدان سرفراز حسین، رضا و محمدعلی و جانبازان والامقام محمود و قنبر سبکتکین، موجب تألم و تأثر شد.

این مادر صبور و فداکار که با قلبی سرشار از ایمان و پیروی از سیره اهل بیت (ع)، عزیزترین سرمایه‌های زندگی خود را تقدیم عزت و سربلندی اسلام و ایران کرد، نامی جاودان و الگویی درخشان از توکل و ایثار بر جای گذاشت.

اینجانب این مصیبت را به مردم شهیدپرور استان اصفهان به ویژه مردم شریف شهرستان لنجان و خانواده محترم آن مرحومه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مادر قهرمان پرور، رحمت واسعه و همجواری با فرزندان شهیدشان و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.»

* پیام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت این بانوی مجاهد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این رابطه پیامی صادر کرد، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

خانواده محترم شهیدان گرانقدر سبکتکین

سلامٌ علیکم

درود بر محضر  مادران  شهدا؛  بانوان مومنی که محبت مادری را تا بالاترین حد ممکن متعالی می سازند. زبان از وصف ایمان و شکیبایی این بانوان صبور و گرانقدر  قاصر است.

درگذشت بانوی ماجده و مومنه «حاجیه خانم زهرا طغیانی» مادر بزرگوار شهیدان معظم «حسین، رضا و محمدعلی» و جانبازان سرافراز محمود و قنبر سبکتکین را به شما خانواده محترم تسلیت عرض می کنم.

از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو درجات را برای ایشان مسألت دارم. امید که به فضل الهی در جوار فرزندان شهیدشان مشمول مغفرت و قرین رحمت ربوبی گردند.

سید محمد علی شهیدی»

انتهای پیام/گ