riodaprata
۱۶:۱۹ - شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

رییس هلال‌احمر شهرستان مبارکه:

اجساد دو غواص مبارکه ای در سواحل قشم پیدا شد/ گمانه‌زنی هایی درباره علت حادثه

رییس هلال‌احمر شهرستان مبارکه گفت: با توجه به گفته‌های افراد همراه این دو جوان، به احتمال زیاد لباس آن ها در زیر آب گیر می‌کند و نمی‌توانند از آب خارج شوند.

لطف‌الله ابوطالبیان در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به غرق‌شده دو جوان مبارکه در جزیره قشم تصریح کرد: آقایان بهنام فروغی و سینا ابراهیمی از امدادگران جمعیت هلال‌احمر و آتش‌نشانان شهرستان مبارکه متأسفانه عصر روز پنجشنبه در آب‌های جزیره قشم غرق می‌شوند.

رییس هلال‌احمر شهرستان مبارکه بابیان اینکه این دو غواص برای دریافت مدرک بین‌المللی دوستاره وارد جزیره قشم و آب‌های خلیج‌فارس شده بودند، گفت: عصر پنجشنبه، 13 اردیبهشت‌ماه این دو جوان متأسفانه غرق شدند و با تلاش امدادگران صبح روز بعد، 14 اردیبهشت‌ماه اجساد این دو جوان پیدا می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه علت این غرق‌شدگی تاکنون اعلام‌نشده است، بیان کرد: با توجه به گفته‌های افراد همراهشان بودند، این دو جوان بعد از اتمام کلاس‌ها در قوس‌های ۳۰ و ۵ متری شنا می‌کنند که در زیرآب لباسشان گیر می‌کند و نمی‌توانند از آب خارج شوند.

رییس هلال‌احمر مبارکه اظهار کرد: بعد از چند ساعت استاد و همراهانشان متوجه می‌شوند که این غواص بازنگشته‌اند و زمانی که به آب‌های خلیج‌فارس برای جست‌وجو می‌روند به شب برخورد می‌کنند و امکان شنا وجود نداشته است و صبح جمعه برای جست‌وجو به آب می‌روند و چندین متر آن‌طرف‌تر محل شنا اجساد این دو غواص مبارکه‌ای را پیدا می‌کنند.

به گزارش صاحب نیوز، بهنام فروغی متولد سال 1359 و سینا ابراهیمی متولد 1368 از آتش‌نشانان و امدادگران جمعیت هلال‌احمر شهرستان مبارکه بودند.

انتهای پیام/گ.ف