82473132-71500768
۱۵:۵۳ - شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

با حضور رئیس اورژانس کشور انجام شد؛

بهره برداری از اتوماسیون مرکز فرماندهی عملیات اورژانس اصفهان/ قول مساعد رئیس اورژانس برای تخصیص بالگرد هوایی

پیش از ظهر امروز آئین بهره برداری از اتوماسیون مرکز فرماندهی عملیات اورژانس استان اصفهان با حضور رئیس اورژانس کشور برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ پیرحسین کولیوند پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح و بهره برداری از اتوماسیون مرکز فرماندهی عملیات اورژانس استان اصفهان بیان کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب هم تاکید فراوان بر استفاده از کالای داخلی دارند، ما هم این دستور را در اورژانس کشور سرلوحه کار قرار دادیم و بنا شد کلیه دستگاه های اورژانس در داخل تولید شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: دستگاه های اورژانسی ساخت داخل هم هزینه کمتری دارند و هم در عمل ثابت شده که کارایی بهتری نسبت به سایر نمونه های خارجی دارند و ما به این تولیدهای بومی و ملی افتخار می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: سفر یکی از دانشمندان ایران و استفاده از امکانات اورژانسی ما باعث شد که اقرار کنند جمهوری اسلامی ایران در حوزه پزشکی و اورژانسی بسیار سرآمد است و تجهیزات بسیار خوبی دارد.

* تقدیر از خدمات اصفهان در زلزله کرمانشاه و پیاده روی اربعین

کولیوند همچینن گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه های مختلف اورژانسی انجام داده که پوشش خدماتی پیاده روی اربعین و زلزله کرمانشاه تنها بخشی از آن است.

این مقام مسئول ادامه داد: ما به توانایی های این دانشگاه اذعان داریم و و در زمینه تخصیص آمبولانس و اتوبوس آمبولانس هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و تمامی تلاش خود برای به روز نگه داشتن تجهیزات این استان را انجام می دهیم.

رئیس اورژانس کشور ضمن اشاره به این که اورژانس به دنبال استفاده از بالگردهای دید در شب است و استان هم به این بالگردها احتیاج دارد، قول مساعد برای تأمین دو دستگاه بالگرد اورژانس هوایی به شرط ساخت پایگاه اورژانس هوایی را داد.

* بیان درد و دل های اورژانسی های از زبان رئیس دانشگاه

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم در این مراسم گفت: همانطور که سرعت عمل باید سرلوحه کارهای پرسنل اورژانس باشد، اقدامات مربوط به اورژانس هم باید اورژانسی پیگیری شود.

وی تصریح کرد: این اقدامات باید به طوری باشد که این قشر از کادر زحمت کش سیستم بهداشت و درمان احساس رضایت و آسایش کنند تا بتوانند به خوبی وقتی بر بالین بیماری حاضر می شوند بدون دغدغه های ذهنی به کار خود برسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه اورژانس نماد همبستگی در دانشگاه علوم پزشکی است، خاطر نشان کرد: گاهی می بینیم که کار اورژانس با سایر نهادهای دانشگاه علوم پزشکی تداخل پیدا می کند ولی نیروهای اورژانس با همبستگی هر چه تمام، به بهترین صورت به امورات امدادخواهان رسیدگی می کنند.

* اصفهان، سرآمد کشور در حوزه بهداشت و درمان 

حمیدرضا فولادگر، نماینده مردم اصفهان در مجلس هم در پایان این مراسم نقش فناوری اطلاعات در حوزه بهداشت و درمان را امری لازم دانست و گفت: راه اندازی این اتوماسیون می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند و در روند کیفیت کار اورژانس هم تأثیر گذار خواهد بود.

وی اظهار کرد: استان اصفهان در زمینه بهداشت و درمان و همچنین آموزش پزشکی در کشور از رتبه بسیار خوبی برخوردار است و در عمل هم این امر ثابت شده است.

فولادگر در توضیح این نکته تصریح کرد: بیمارستان های استان اصفهان در زمینه درمان بسیار خوب عمل می کنند و در برخی زمینه های تخصصی کل بیماران کشور را پوشش می دهند.

انتهای پیام/گ.پ