000
۱۵:۵۸ - شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

رئیس اورژانس اصفهان:

شماره تلفن مزاحمان اورژانس قفل می شود/ اورژانس نیازی به دریافت آدرس ندارد

رئیس اورژانس استان اصفهان گفت: متاسفانه اتاق فرمان های اورژانس میزبان تماس های تلفنی مزاحمان هم هستند که از این پس اگر کسی بیش از ۱۰ بار مزاحم اورژانس شود، شماره او قفل می شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ غفور راستین در حاشیه مراسم بهره برداری از اتوماسیون مرکز فرماندهی عملیات اورژانس استان اصفهان بیان کرد: اتوماسیون اورژانس می تواند بر کیفیت و سرعت عملکرد ما تاثیر بسیار مثبتی بگذارد.

وی ادامه داد: اطلاعات تمامی بیماران در این سیستم وجود دارد و هر گونه اطلاعات و مشخصاتی از امدادخواه قابل دسترسی است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان خاطر نشان کرد: اتوماسیون به صورت خودکار هدایت کدهای اورژانسی به برعهده می گیرد و نزدیک ترین کد را به محل حادثه می فرستد و بیمارستان هم چون به صورت برخط با آمبولانس در دسترس است می تواند آمادگی بهتری داشته باشد.

راستین با اشاره به این که شرح کامل عملیات و خدمت رسانی برای بیماران ثبت می شود و دیگر نیازی به دریافت آدرس نیست تصریح کرد: پزشکی که در بیمارستان مستقر است می تواند با دوربین های از پیش تعبیه شده روند خدمت رسانی به بیمار را مشاهده کند و اطلاعات کافی از این خدمت رسانی داشته باشد تا وقت کمتری در بیمارستان تلف شود.

رئیس اورژانس استان از مزاحمت های مکرر تلفنی هم صحبت به میان آورد و گفت: متاسفانه اتاق فرمان های اورژانس میزبان تماس های تلفنی مزاحمان هم هستند که این امر می تواند خطوط را اشغال و روند خدمت رسانی را با مشکل مواجه کند که از این پس  اگر کسی بیش از 10 بار مزاحم اورژانس شود، شماره او قفل می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: ارتباطات در اورژانس بسیار مهم است و می توانیم اعلام کنیم که در استان پهناور اصفهان هیچ نقطه کوری برای ارتباطات بی سیم نداریم و نیروهای اورژانس می توانند در هر نقطه از استان ارتباط بگیرند.

به گفته راستین سامانه اتوماسیون اداری مرکز فرماندهی عملیات اورژانس استان اصفهان دو میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

انتهای پیام/پ