صفحه اصلی » اقتصادی » اصفهان جزء استان‌های برتر در حوزه صنعت/ ۱۶۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:

اصفهان جزء استان‌های برتر در حوزه صنعت/ ۱۶۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: چهار هزار و 819 واحد صنعتی بیش از ۲۰ درصد پیشرفت کاری داشته و در عین حال به ۳۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارند که در این صورت با اضافه شدن این واحدها ۱۶۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ اسرافیل احمدیه شامگاه شنبه در آئین تجلیل از صادر کنندگان استان اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان جزء استان‌های برتر در حوزه صنعت است به طوری که یک هزار و 227  واحد صنعتی در استان وجود دارد که ۲۶۳ هزار شغل را در خود جای داده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به تلاش و کارهای انجام شده برای توسعه صادرات، تصریح کرد: چهار هزار و 819 واحد صنعتی بیش از ۲۰ درصد پیشرفت کاری داشته و در عین حال به ۳۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارند که در این صورت با اضافه شدن این واحدها ۱۶۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۷۱۹ مورد از طرح‌های صنعتی ۸۰ درصد پیشرفت داشته اند که به ۳۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارند تا برای ۳۱ هزار نفر اشتغال ایجاد کنند.

احمدیه بیان کرد: اگر بتوانیم طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت کاری را که در مجموع  یک هزار و 600 مورد بوده و به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند را به اتمام برسانیم، ۶۲ هزار شغل جدید ایجاد کرده ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اذعان کرد: سال گذشته یک هزار و ۱۲۴ جواز تاسیس واحد تولیدی صادر شد که به ۵۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارند و ۲۹ هزار شغل را ایجاد خواهند کرد و رشدی در حدود ۵۳ درصدی در سرمایه گذاری و ۴۸ درصدی در اشتغال خواهیم داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان کرد: سال گذشته ۵۱۸ مورد پروانه بهره برداری صنعتی در استان اصفهان صادر شده که بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در خود جای داد و در حدود ۸۲۴ نفر اشتغال ایجاد کرده است که استان اصفهان را در رتبه اول کشور قرار می دهد.

وی با اشاره به عملکرد دبیرخانه ستاد تسهیلات رونق که در سال ۹۵ و ۹۶ رتبه های خوبی را در  کشور بدست اورد، افزود: در سال ۹۶ بالغ بر ۳۰۵ جلسه ستاد تسهیل را در استان داشتیم که ۲۰۴ مورد در رابطه با بانک ها و ۱۰۱ مورد غیر بانکی بوده است و نهایتا حدود یک هزار و 766 مورد مصوبه داشته که یک هزار و 442 مورد بانکی و ۳۲۴ مورد غیر بانکی بوده و بیش از یک هزار و 126 مورد اقدام صورت گرفته است.

احمدیه اظهار کرد: ثبت نام تسهیلات طرح رونق در سال گذشته دو هزار و 977 مورد در بخش ‌های کشاورزی، صنعت و معدن بوده و نهایتا دو هزار و 189 مورد در کمیته بررسی شده که ۱۵ هزار میلیارد ریال بودجه نیاز داشته است.

وی اضافه کرد: این تسهیلات در کارگروه استانی بالغ بر یک هزار و 183 مورد بود که ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات را در بر داشته است که نهایتا آنچه به بانک ارجاع شده یک هزار و 637 مورد با هزینه ای بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تصریح کرد: با همه این موارد، متاسفانه تنها برای 626 مورد از طرح ها تسهیلاتی به مبلغ چهار هزار میلیارد ریال پرداخت شد که با این جود اصفهان در رتبه سوم کشور قرار گرفت اما از لحاظ پرداخت مستقیم، بانک ها ۱۳ هزار میلیارد ریال پرداخت کردند که در مجموع یک هزار و 700 میلیارد تومان در سطح کشور توانستیم تسهیلات پرداخت کنیم که در رتبه دوم بعد از استان تهران قرار گرفتیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خاطر نشان کرد: در بحث صادرات در بخش آهن آلات استان اصفهان صادرات خوبی داشته و در حدود چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۷۴۹ میلیون دلار می رسد که از نظر ارزشی ۴۵ درصد و از نظر وزنی ۷۱ درصد صادرات بوده است که عمدتا به عراق، افغانستان، پاکستان و امارات و سایر کشورها انجام شد.

انتهای پیام/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد