تور-گلابگیری-کاشان-ویژه-15-اردیبهشت-96-12226-همگردی
۱۴:۳۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد؛

بازدید بالغ بر ۱۹۰ هزار گردشگر از بناهای تاریخی کاشان در ایام گلابگیری

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: بیش از ۱۹۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی کاشان در ایام تعطیل آخر هفته دوم اردیبشهت ماه و در جشنواره گلابگیری بازدید کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون الله یاری با اشاره به بازدید بیش از 190 هزار گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی کاشان در ایام تعطیل آخر هفته دوم اردیبشهت ماه، اظهار کرد: امسال جشنواره ای با عنوان اردیبهشت گاه کاشان با همکاری بخش خصوصی، از روز 11 اردیبهشت ماه آغاز و تا آخر این ماه ادامه خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به استقبال هر ساله گردشگران داخلی و خارجی از مراسم گلاب گیری شهرستان کاشان، عنوان کرد: از تاریخ 11 اردیبهشت ماه تا پایان روز 14 اردیبهشت ماه و همزمان با چهار روز اول جشنواره اردیبهشت گاه کاشان، بالغ بر 190 هزار و 245 گردشگر داخلی و خارجی در این جشنواره شرکت کرده و از بناهای تاریخی این شهرستان دیدن کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد بالغ بر سه هزار و 946 نفر گردشگر خارجی بوده اند، خاطرنشان کرد: مجموعه جهانی باغ فین کاشان با 135 هزار و 895 نفر و خانه تاریخی بروجردی ها با 19 هزار و 440 نفر بازدید کننده بیشترین آمار شهرستان را به خود اختصاص داده اند.

انتهای پیام/ن