1485581
۱۴:۴۷ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

در سی و دومین جلسه شورای شهر اصفهان مطرح شد؛

وجود بازارهای کوثر منتی بیهوده بر سر مردم است

در شرایطی کنونی و هنگامی که حتی سوپرمارکت های سطح شهر نیز تمام اجناس خود را با تخفیف بالا به مردم ارائه می کنند وجود بازارهای کوثر منتی بیهوده بر سر مردم است.

به گزارش صاحب نیوز فتح­ الله معین صبح امروز در سی ­و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ضمن تبریک اعیادشعبانیه اظهار کرد: برگزاری کنفرانس بین‌المللی IASP به میزبانی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از اقدامات مناسب و خوبی است که در سال جاری برگزار می­ شود و قطعا در پیشرفت کشور تاثیر فراوانی به همراه خواهد داشت.

وی بااشاره به گرامیداشت روز معلم تصریح کرد: آن چیزی که در اختیار انسان ها است ثمره و نتیجه آن چیزی است که از وجود معلمان در وجود افراد به امانت گذاشته شده ­است و به همین دلیل همه وظیفه دارند قدردان معلمان خود باشند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان پیرامون منزلت و شان مقام معلم، گفت: در بزرگی معلم همین بس که پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) با تمام بزرگی، شان و منزلت، خود را معلم بشریت دانسته و فرمودند من به عنوان یک معلم مبعوث شده‌ام؛ در حالت کلی باید گفت تمامی معلمان برای اصلاح جامعه و رسیدن به رشد و تعالی فرزندان پیامبر اکرم هستند.

* معلمان توجه ویژه مسئولان در میدان عمل را می خواهند

در ادامه جلسه محمدجواد احمدی، سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان اظهارکرد: مسئولان همواره در نظریه پردازی و توصیف مقام معلم فعال هستند اما در عمل و آنجا که باید معلمان را مورد توجه قرار دهند آنچنان که باید فعال نیستند و همین موجب نارضایتی معلمان شده‌است.

وی تصریح کرد: آنجا که مردم در توصیف معلم قدمی برمی‌دارد و صحبت می­ کنند ما آن را صادقانه می‌بینیم چون مردم از نزدیک کار معلمان را مشاهده می کنند و در هر خانواده حداقل یک دانش‌آموز یا معلم وجود دارد.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان بابیان اینکه مسئولین باید تمام دغدغه‌های معلمان جز سرنوشت دانش‌آموز و اعتلای علم و فرهنگ جامعه را رفع کنند، گفت: مسئولان باید ساز و کار و ابزار مورد نیاز جهت این امر را تامین کنند و بحث آموزش‌ و پرورش به عنوان یک مسئله جدی در سیستم کشور تعیین شود.

* انتخاب معلم نمونه با رای معلمان

اکبر پناهی، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در ادامه گفت: طی مدت ۳۰ سال گذشته انتخاب معلم نمونه توسط اداره کل انجام شده که این روش موجب نارضایتی بسیاری از معلمان بوده است.

وی با بیان اینکه در جلسه مسئولان اصفهان با وزارتخانه مقرر شد برای اولین بار در کشور شاخص‌ های انتخاب معلم نمونه در اصفهان به خود معلمان واگذار و معلم نمونه با رأی خود معلمان انتخاب شود، که خوشبختانه این طرح با رضایت  بیش از 85 درصد از معلمان مواجه شد.

* سعی می شود به آموزش و پروش کمک کنیم

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان نیز در ادامه پیرامون مقام معلم اظهارکرد: پیامبر گرامی اسلام هنگام نبوت خود را معلم نامیدند و فرمودند من تکمیل کننده مکارم اخلاقی هستم، ما نیز در شهرداری تلاش می کنیم با فعالیت های خود ضمن حفظ منزلت معلمان به آموزش وپرورش کمک ویژه ای کنیم.

* وجود بازارهای کوثر منتی بیهوده بر سر مردم است

در ادامه جلسه لایحه پیشنهاد شهردار اصفهان در خصوص بودجه 97 سازمان میادین و میوه و تره­ بار و سازماندهی مشاغل شهری و تاسیس بازار کوثر در مناطق 9 و 15 مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی مقدری در این مورد گفت: در شرایطی کنونی و هنگامی که حتی سوپرمارکت های سطح شهر نیز تمام اجناس خود را با تخفیف بالا به مردم ارائه می کنند وجود بازارهای کوثر منتی بیهوده بر سر مردم است.

عباسعلی جوادی در ادامه تصریح کرد: برای بررسی وضعیت شهر نباید فقط جنوب شهر را مورد توجه قرار دهیم چون با یک مراجعه ساده به شمال شهر مشاهده می کنیم حتی کمترین تخفیف نیز در زندگی­ مردم بی بضاعت پایین شهر تاثیر دارد و خوشبختانه فروشگاه های کوثر توانسته در این زمینه موفق باشد.

نصیر ملت نیز پیرامون این مسئله خاطرنشان کرد: تا این لحظه به طور دقیق مشخص نشده است که اداره فروشگاه ­های گوثر به طور مستقیم با شهرداری است یا بخش خصوصی به همین دلیل بنده معتقدم تا زمانی که بحث مالکیت مشخص نشود باید از تاسیس فروشگاه جدید جلوگیری شود.

شیرین طغیانیدر این زمینه اذعان کرد: بنده معتقدم مکان شکل گیری فروشگاه های کوثر نیز امری بسیار مهم است چراکه امکان دارد در حالی که نیت ما کمک رسانی به بخشی از مردم باشد به زندگی بخشی از مردم خلل و مشکل وارد شود.

امیر احمد زندآور درپایان گفت: در جنوب اصفهان و جهت رفاه حال مردم سیتی سنتر وجود دارد و ما وظیفه داریم با کمک بخش خصوصی برای قسمت شمال شهر نیز مرکز تجاری مناسب تشکیل دهیم.

این لایحه با 13رای موافق به تصویب رسید.

* ترک بدون اجازه جلسه شورای شهر توهین به مردم است

علیرضا نصر اصفهانی در بخش تذکرات این جلسه اظهار کرد: توجه به اینکه وجود باغ نور به عنوان یک فضای شهری ضرورت دارد و باید محوطه آن با سازه‌ای سبک و قابل جابه‌جایی مسقف گردد تا در طول سال قابل استفاده باشد؛ از سویی دیگر مشارکت مردم از شعارهای اصلی شورای شهر و شهرداری بوده ­است به همین منظور شهرداری اصفهان باید با انجام نظرسنجی­ های دقیق حس تعلق شهروندان را مشخص کند.

در پایان پورمحمد شریعتی‌نیا نیز خطاب به اعظای شورای شهر، گفت: ما برای نظام دموکراسی و مردم‌سالاری دینی حاکم در کشور خون‌ها و شهدای فراوانی داده ­ایم و افتخار می‌کنیم در کشوری با نظام مردم‌سالاری زندگی می‌کنیم و نباید شرایط به نحوی باشد که بعضی نمایندگان مردم در شورای شهر، اظهار نظر نکنند و نسبت به برخی مسائل بی تفاوت باشند.

وی ادامه داد: اگر کسی بدون اجازه رئیس جلسه و به صورت قهر از جلسه خارج شود توهین به شورا، مردم و مردم‌سالاری است و لازم است رئیس شورای شهر نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد.

انتهای پیام