صفحه اصلی » سیاسی » دولت با ایجاد فضای دوقطبی از پاسخگویی در قبال عملکرد خود فرار می کند/ «خسارت محض» بهترین تعبیر برای برجام است

کارشناس مسائل سیاسی:‏

دولت با ایجاد فضای دوقطبی از پاسخگویی در قبال عملکرد خود فرار می کند/ «خسارت محض» بهترین تعبیر برای برجام است

کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به رفتار دوگانه و هیاهوی کاذب اخیر رئیس جمهور در خصوص فیلترینگ تلگرام، گفت: خروج آمریکا از برجام، گرانی، بیکاری و نرخ ارز، مسائلی هستند که دولت برای فرار از پاسخگویی در قبال آن ها، مجبور به اصلی کردن مسائل فرعی کشور است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۷

غلامعلی کریمی، در گفتگو با صاحب نیوز؛ با اشاره به موضع گیری های دوگانه اخیر رئیس جمهور در خصوص فیلترینگ تلگرام، اظهار کرد: رئیس جمهور در دوران رقابت های انتخاباتی ژست آزادی بیان می گرفت و رقیب خود را به عنوان مخالف آزادی معرفی می کرد.

کارشناس مسائل سیاسی، با بیان اینکه عده ای از افراد بی درد همواره در جامعه هستند که دردهای آن ها از نوع فیلترینگ تلگرام است و با مسائل معیشتی و اقتصادی درگیر نیستند، افزود: با توجه به سابقه رئیس جمهور در خوب جلوه دادن وجهه خود در حمایت از آزادی بیان برای کسب آراء مردم، این بار نیز به نظر می رسد قصد دارد تا آن بخش بی درد جامعه را برای جریان سازی و ایجاد هیاهو در فضای رسانه ای در کنار خود نگه دارد.

وی اضافه کرد: هدف او از این کار آن است که بتواند با تاثیرگذاری بر عموم مردم در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری آینده هم طیف و هم فکر خود را سر کار بیاورد.

وی به پست اینستاگرامی اخیر رئیس جمهور درباره فیلترینگ تلگرام اشاره کرد و گفت: آقای روحانی قصد دارد تا هزینه فیلترینگ تلگرام را به نوعی بر عهده رهبر معظم انقلاب بیاندازد و خودش را در این قضیه هیچ کاره جلوه دهد، از طرفی هم با قوه قضاییه درباره غیر قانونی بودن این کار بحث ها و درگیری هایی را مطرح می کند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به وعده ترامپ برای خروج از برجام، تصریح کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود، دیگر چیزی از این قرارداد باقی نمی ماند، اروپایی ها هم بحث مذاکره بر سر مسائل موشکی را پیش می کشند و به دنبال برجام های بعدی هستند، در چنین اوضاعی این زیرکی آقای روحانی است که برای فرار از پاسخگویی در نتیجه برجام بحث تلگرام را پیش بکشد و آن را به موضوع اصلی روز کشور تبدیل کند.

کریمی برخی موضع گیری های شخصیت های سیاسی و رسانه ای در پاسخ به اظهار نظرهای رئیس جمهور درباره تلگرام را خواسته شخص روحانی برای دامن زدن به این قضیه ارزیابی کرد و گفت: رئیس جمهور در پنج سال اخیر وعهده های زیادی برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور از جمله اشتغال جوانان، به مردم داده است اما امروز با این شیوه و ایجاد دو قطبی حاکمیتی قصد دارد فرار رو به جلو برای پاسخگو نبودن به افکار عمومی را دستور کار قرار دهد.

وی نوسانات اخیر ارز و گرانی بی سابقه دلار را عامل نابسامانی اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: امروز تورم و گرانی در قوت روزانه مردم به خوبی احساس می شود و دولت می خواهد با بهانه کردن تلگرام از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی کند که البته این حربه نخ نما شده خیلی هم با موفقیت روبه رو نشده است.

این استاد دانشگاه، با اشاره به خسارت های برجام برای کشور و برداشته نشدن تحریم ها، خاطرنشان کرد: با خروج آمریکا از برجام، نه تنها چیزی از برجام در این چند ساله عاید کشور نشده است، بلکه متوقف شدن فعالیت های هسته ای کشور و از بین بردن تاسیسات خاص و دو دستی تقدیم کردن بسیاری از دستاوردها و محصولات هسته ای به بیگانگان هم دیگر قابل برگشت نیست و اینجا است که عنوان «خسارت محض» می تواند بهترین تعبیر برای برجام باشد.

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد