IMG12170781
۱۳:۳۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۷

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان:

ثبت نام حدود ۳۰۰نفر در مرحله اول پذیرش امسال حوزه علمیه اصفهان

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان گفت: امسال در مرحله اول حدود ۳۰۰ نفر آزمون می دهند و در مراحل بعدی ما بقی علاقه مندان ثبت نام در حوزه اصفهان در دو مرحله پس از شرکت در آزمون ورودی و کتبی پذیرش می شوند.

به گزارش صاحب نیوز ، حجت الاسلام ولاء کلباسی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه پیرامون مراحل پذیرش اظهار کرد: پذیرش هر سال در سامانه الکترونیکی صورت می گیرد که از طریق سایت www.esf-hozeh.com معمولا هر ساله یک هزار و 500 نفر ثبت نام اولیه دارند که قطعا حدود یک چهارم از این تعداد پس از انجام مصاحبه ها ریزش خواهند داشت.

وی تصریح کرد: امروز در وضعیتی که جوامع مختلف قرار گرفته اند دل ها مکدر شده و حیات دل ها با توجه به حدیث پیامبر اعظم به احیای علم است، بر این اساس جوانان ما از این مسیر می توانند استفاده کنند و زندگی دنیا و آخرت خود را تضمین کنند.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) که فرموده اند اگر خداوند خیر مومنی را بخواهد او را در دین فقیه قرار می دهد، گفت: این مسیر حوزوی است که چنین فرصتی را در یک انسان مومن ایجاد می کند.

وی افزود: امسال در مرحله اول حدود 300 نفر آزمون می دهند و در مراحل بعدی ما بقی علاقه مندان ثبت نام در حوزه اصفهان در دو مرحله پس از شرکت در آزمون ورودی و کتبی پذیرش می شوند که سال گذشته بالغ بر یک هزار و 200 نفر از این طریق ثبت نام کردند.

حجت الاسلام کلباسی پیرامون شرایط عمومی پذیرش عنوان کرد: برخورداری از صلاحیت اعتقادی اخلاقی و اجتماعی، اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از سلامت جسمی و روحی، دارا بودن حداقل تحصیلات جهت دوره های آموزشی، نداشتن منع قانونی نظام وظیفه و احراز شرایط سنی طبق جدول مندرج در دفترچه راهنما از جمله شرایط عمومی پذیرش است.

وی در ادامه شرایط اختصاصی پذیرش را اینگونه برشمرد: قبولی در آزمون کتیبی و مصاحبه، تایید سلامت جسمی و صلاحیت اخلاقی، تعهد تحصیل تمام وقت حداقل تا پایان سطح 1، تعهد تبلیغ برای داوطلبان در دوره کوتاه مدت قبولی در آزمون تثبیتی پس از تحصیل سه ماهه در حوزه علمیه از شرایط اختصاصی پذیرش است.

مسئول پذیرش حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام برای پذیرش چنانچه ثبت نام دو مرحله ای باشد 22 تیرماه است اما اگر مراحل ثبت نام تمدید شود احتمالا تا 15 مرداد آخرین مهلت خواهد بود، تاکید کرد: شروع سال تحصیلی 97 شنبه 20 مردادماه است که افتتاح سال تحصیلی در مدرسه صدر انجام خواهد شد.

انتهای پیام/پ