صفحه اصلی » مقاومت » اعطای یک میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان دهاقانی

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان خبر داد؛

اعطای یک میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان دهاقانی

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان گفت: بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات در قالب طرح های مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸

محمدعلی صیادی در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی در سال 1379 با تدبیر مقام معظم رهبری برای شکوفایی استعدادهای ذخیره شده در جوانان تشکیل شد، سازمانی که امروز در عرصه‌های متفاوتی گام برداشته و رزمندگان جنگ نرم این جبهه تا آنجا که در توان دارند تلاش می کنند تا بیانات مقام معظم رهبری به منظور محرومیت‌زدایی، عدالت محوری و اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه در خصوص برنامه های این سازمان گفت: برنامه های بسیج سازندگی در چندین بخش مختلف درحال اجراست که می توان به مواردی همچون محرومیت زدایی، اشتغال زایی و همچنین برگزاری همایش های آموزشی، توجیهی ویژه سرگروه های جهادی که از 22 اردیبهشت ماه به صورت استانی برگزار شده است، اشاره کرد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان تصریح کرد: در همایش‌هایی که به صورت کارگاه های آموزشی، توجیهی برای ارتقاء و به روز رسانی اطلاعات متولیان و برگزارکنندگان اردوهای جهادی و با اولویت بررسی روش‌های تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، مربیان و اساتید به تجزیه و تحلیل روش‌های اجرایی در عرصه‌های مختلف مورد نظر در اردوهای جهادی به ویژه اقتصاد مقاومتی می پردازند.

وی افزود: امضای توافقنامه همکاری با دستگاه های اجرایی و تبیین عملکرد بسیج سازندگی در رسانه ها از دیگر برنامه‌های سازمان است که با همکاری جهادکشاورزی و فنی و حرفه ای شهرستان توانستیم بیش از 380 نفر از بسیجیان شهرستان را در زمینه ه های مختلف آموزش دهیم.

صیادی اذعان کرد: برپایی نمایشگاه محلی اقتصاد مقاومتی درسطح روستاهای منطقه از جمله روستای پوده، تکمیل مسجد روستاهای محمودآباد و کره، ساخت خانه محروم در همگین، تجهیز غسالخانه علی آباد جمبزه و ساخت سرویس های بهداشتی مسجد روستای دزج با کمک خیران و به همت گروه های جهادی در سال گذشته انجام شد و در سال جاری نیز چندین طرح در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: تابستان سال گذشته شش مدرسه بهسازی و رنگ آمیزی شده و همچنین در چند مدرسه از جمله مدرسه سماء، نرجس قمیشلو، ایثار پوده، امام خمینی، کوثر و فاطمه الزهرا(س) نیز زیباسازی صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان به راه‌اندازی حدود 20 پروژه کوچک، متوسط، زودبازده و عام‌المنفعه با هدف محرومیت‌زدایی و عمرانی شامل خانه محروم و طرح اکرام مستمندان نیز اشاره کرد.

صیادی با اشاره به پرداخت تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی گفت: اعطای بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات در قالب طرح های مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی به متقاضیان انجام و بیش از 15 طرح اقتصادی نیز ایجاد شد.

وی به برنامه های دیگری از جمله برگزاری کلاس های مشاوره کشاورزی و دامداری با همکاری جهاد کشاورزی، همایش حمایت از کالای ایرانی با حضور بسیجیان حوزه های مقاومتی و فعالان اقتصادی، برگزاری تریبون آزاد با موضوع اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هر چند برنامه های اجرایی سهمی کمی از توان و ظرفیت شهرستان بوده، نیاز است تلاش گسترده تری در خصوص خدمت رسانی،  محرومیت زدایی و ایجاد روحیه جهادی در بین مردم و مسئولان صورت پذیرد.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه واگذاری امر سازندگی به بسیج و تشکیل بسیج سازندگی رسالتی بزرگ برای احیای فرهنگ جهادی در کشور است، گفت: رسالت سازندگی جز با کار و ابتکار امکان‌‌پذیر نیست پس باید فعالیت خود را در این عرصه بیشتر کنیم و جایگاه‌های مستعد سازندگی را شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

صیادی با بیان اینکه مسئله اساسی، بررسی اثرات گوناگون این طرح است که مسیر برنامه‌ریزی آینده را هموار خواهد ساخت، تصریح کرد:  اجرای چندین ساله طرح‌های بسیج سازندگی در سطح کشور ضروری است تا میزان تأثیرگذاری و اثر بخشی این مشارکت گسترده از ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… مورد ارزیابی قرار گیرد.

انتهای پیام/گ.ف

 

 

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد