helal4
۰۸:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸

همزمان با آغاز هفته هلال احمر مطرح شد؛

آموزش بیش از ۵۸ هزار نفر در هلال احمر اصفهان/ آموزش های بین المللی هلال احمر در اصفهان برگزار می شود

برای توانمندسازی بیشتر نیروها، تا کنون ۵۸ هزار و ۲۷۲ نفر در این مرکز آموزش ها و دوره های لازم را گذراندند و که این مرکز با برگزاری دو هزار و ۱۹۰ دوره، رتبه نخست در کشور را از آن خود کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مؤمنی بعد از ظهر روز گذشته در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته هلال احمر اظهار کرد: اطلاع رسانی مناسب از فعالیت های هلال احمر امری ضروری است و مردم باید بیشتر با این جمعیت و خدمات آن آشنا شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: رسانه ملی و سایر رسانه ها ظرفیت خوبی برای انتقال پیام های بشر دوستانه هلال احمر دارند و تا کنون هم سعی شده که از جنبه های مختلف، این رسالت ذاتی انعکاس پیدا کند.

* هلال احمر، همه جا برای همه

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته هلال احمر «همه جا، برای همه» است، خاطر نشان کرد: هفته هلال احمر شاهد فراخوان بزرگ جذب جوانان به این جمعیت خواهیم بود که به این منظور رؤسای شعب در مدارس حضور پیدا می کنند.

مؤمنی افزود: همچنین برای این هفته برنامه هایی مانند برپایی ایستگاه سلامت برای غربالگری، ویزیت رایگان، اهداء خون و طرح های حمایتی برای کمک به نیازمندان را خواهیم داشت.

مدیرعامل هلال احمر استان با اعلام این که برنامه هایی هم در حوزه توانبخشی تنظیم شده است، بیان کرد: مراجعان به مراکز توانبخشی در هفته هلال احمر می توانند از تخفیفات ویژه ای استفاده کنند.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری دوره های آمادگی و تمرین های امدادی در این هفته خبر داد.

* معطوف شده خدمات امداد و نجات هلال احمر به امداد رسانی در سوانح

امیر جلالیان، رئیس مرکز بین المللی دانشگاه علمی تخصصی امداد و نجات اصفهان هم گفت: ارائه خدمات امدادی درمانی به آسیب دیدگان جنگ، سوانح و همچنین بلایای طبیعی در زمان صلح از سوی هلال احمر در آئین نامه این تشکیلات قید شده که در گذر زمان موارد درمانی جدا شده و امورات ما به سمت خدمات امدادی در سوانح رفته است.

وی افزود: افرادی که تمایل به کمک های انسان دوستانه دارند می توانند به عضویت این سازمان در آمده و آموزش های لازم برای امدادرسانی را کسب کنند تا با افزایش مهارت بتوانند خدمات قابل قبولی را ارائه کنند.

رئیس مرکز بین المللی دانشگاه علمی تخصصی امداد و نجات اصفهان ادامه داد: سازمان جوانان هلال احمر تمامی افراد پیش دبستانی تا 29 سال را تحت پوشش قرار می دهد و ضمن ارائه آموزش های لازم به افراد، آن ها را برای مأموریت ها سازماندهی می کند.

جلالیان در تشریح اقدامات معاونت توانبخشی هم گفت: فعالیت های درمانی، توانبخشی، فیزیوتراپی، امورات دارویی، شنوایی و موارد مشابه در حوزه کاری این معاونت است.

* آموزش بیش از 58 هزار نفر در هلال احمر اصفهان

وی ضمن پر حادثه دانستن کشور ایران و آسیب پذیری بالای آن بیان کرد: برای توانمندسازی بیشتر نیروها، تا کنون 58 هزار و 272 نفر در این مرکز آموزش ها و دوره های لازم را گذراندند و این مرکز با برگزاری دو هزار و 190 دوره، رتبه نخست در کشور را از آن خود کرده است.

معاون آموزش و پژوهش هلال احمر اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از سال 1389 پایگاه معاونت آموزش جمعیت هلال احمر استان اصفهان، محل برگزاری دوره های آموزش تخصصی امداد و نجات در مقطع استانی، منطقه‌ای، ملی و بین المللی بوده است.

وی اضافه کرد: این مرکز آموزش امکاناتی مانند اسکان در داخل مرکز، سالن گردهمایی، سالن ورزشی چند منظوره 700 نفره، استخر، پنج سوله آموزشی شبیه سازی آوار را دارد.

* اصفهان بهترین مرکز آموزش هلال احمر در کشور

به گفته جلالیان، داوطلبان در حوزه های نجات از عمق، ارتفاع، نجات از آسانسور و تله کابین هم در این مرکز آموزش می بینند که نمونه آن در استان های کرمان، گیلان و مشهد هم وجود دارد که به وسعت اصفهان نیستند.

معاون جمعیت هلال احمر استان اصفهان همچنین در پایان گفت: هنگامی که واژه نجات به عنوان این سازمان اضافه شد، تغییرات عمده ای در تشکیلات و ساختار به وجود آمد و موجب شد که آمادگی قبل از سوانح، پاسخگویی و عادی سازی پس از سانحه هم در دستور کار قرار بگیرد.

انتهای پیام/گ.پ