136709_587
۱۴:۴۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛

مهرعلیزاده: اصفهان در حوزه آب الگوی کشور باشد

استاندار اصفهان گفت: استان های دیگر می توانند اصفهان را به عنوان یک الگو در بحث آب انتخاب کنند؛ در زمانی که کل کشور درگیر خشکسالی شده، اگر بناست فکری برای آب شود این‌جا بهترین جایی است که می توان انتخاب کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اصفهان که با حضور نوبخت، معاون رئیس جمهور برگزار شده بود، بیان کرد: مسئله آب امسال خیلی جدی است و ورودی به حوضه آبریز زاینده‌رود 380 میلیون مترمکعب است.

استاندار اصفهان ادامه داد: استان های دیگر می توانند اصفهان را به عنوان یک الگو انتخاب کنند که برای نمونه در بحث آب که کل کشور درگیر خشکسالی شده، اگر بناست فکری برای آب شود این‌جا بهترین جایی است که انتخاب شود.

وی با اشاره به مسائل مربوط به کشاورزان هم گفت: کشاورزان سال گذشته آب دریافت نکردند امسال هم دریافت نمی‌کنند؛ چرا که قرار بود اواخر شهریور آب را به کشاورزان اختصاص دهیم اما با شرایط فعلی این امکان وجود ندارد.

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: حتی اگر شده با آب پاش و تانکر آب را به باغ داران می رسانیم و در خصوص پروژه‌های استفاده بهینه از پساب از منابع استان و بخش صنعت پرداخت می کنیم.

استاندار در تشریح وضعیت بیکاری هم گفت: یکی از مشکلات استان در این زمینه بروکراسی پیچیده اداری بود که با تلاش ها و صحبت ها این رویه تا حد مناسبی اصلاح شد.

وی ادامه داد: شهرک های علمی و فناوری، گردشگری و … بخش هایی هستند که اصفهان نشان داده سرآمد است و از مسئولان دولت می خواهیم اگر طرحی را می خواهند به عنوان پایلوت اجرا کنند کار را از اصفهان آغاز کنند.

وی خاطرنشان کرد: بانک ها که در جلسات حضور دارند باید اختیار عمل هم داشته باشند؛ اصفهان از نظر طرح رتبه بالا دارد ولی در حوزه میزان جذب از بانک ها رتبه های میانی دارند.

انتهای پیام/ت.ت