images (1)
۱۵:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸

از سوی وزیر علوم مطرح شد؛

تعیین تکلیف پژوهشگاه دانشگاه اصفهان تا دو روز آینده/ امکان هیئت علمی شدن فارغ التحصیلان دکتری فراهم نیست

وزیر علوم گفت: تا دو روز آینده درخصوص مسائل مرتبط با پژوهشگاه دانشگاه اصفهان، از جمله تضییع حقوق علمی و مالی دانش آموختگان، دانشجویان در حال تحصیل و همچنین جابجایی مکانی پژوهشگاه از دانشگاه اصفهان تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور غلامی پیش از ظهر امروز در جلسه هم اندیشی شورای دانشگاه اصفهان بیان کرد: تحولات بزرگی در زمینه علم و فناوری در دنیا شروع شده و این روند همچنان رو به گسترش است؛ اگر بیش از این کوتاهی کنیم فاصله زیادی بین آموزش عالی کشور ما و دنیا پیش می آید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشگاه اصفهان یک مجموعه علمی درخشان در کشور است و استمرار این موقعیت در عمل احساس می شود.

وی در تشریح وضعیت پژوهشگاه دانشگاه اصفهان هم گفت: تا دو روز آینده درخصوص این پژوهشگاه از جمله تضییع حقوق علمی و مالی دانش آموختگان, دانشجویان در حال تحصیل و همچنین جابجایی مکانی پژوهشگاه از دانشگاه اصفهان تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

مقام عالی وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دانشجویان دکترای ما خود را جزء اعضای هیئت علمی یا محققان در مراکز علمی پژوهشی می دیدند، امّا این امکان هم به دلیل کمتر شدن پذیرش در این مراکز و افزایش فارغ التحصیلان دوره های دکتری فراهم نیست.

غلامی خبر داد: بودجه سال قبل دانشگاه ها زیر 2.5 درصد بودجه کل کشور بود که امسال این میزان را به 2.9 درصد افزایش پیدا کرد.

وی افزود: معمولاً هر ساله با سازمان برنامه و بودجه چانه زنی می‌کنیم تا به شکلی شاخص های مربوط به تعیین بودجه برای دانشگا ‌ها را ارتقا دهیم و بتوانیم از ظرفیت های مالی و پشتیبانی که نیاز به دانشگاه هاست، استفاده کنیم.

وزیر علوم در پایان وی با تأکید بر ضرورت توجه به اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان اضافه کرد: هر چند پس از فارغ التحصیلی ارتباط دانشجویان با دانشگاه قطع می‌شود، امّا برای امید به آینده و حضور مؤثر در جامعه تا جایی که ممکن است باید مسیرهای اشتغال را گسترش دهیم.

انتهای پیام/ت.ت