d3787968271aadf66b69e2f7e02571e2_XL
۲۱:۰۳ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸

مدیر مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد:

حفظ قرآن در حوزه های علمیه ترویج شود/ تمام مباحث علوم انسانی به اکمل وجه در قرآن است

مدیر مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد گفت: امروزه اگر جوانان به سمت حفظ و درک قرآن کریم بروند دیگر نیازی به کتاب های پراکنده علوم دیگر ندارند، چرا که طبق روایات همه مباحث علوم انسانی به اکمل وجه در قرآن است.

به گزارش صاحب نیوز؛ همایش تجلیل از حفاظ مدرسه علمیه تخصصی قران کریم شهید طباطبایی نژاد عصر سه شنبه در خانه بیداری اسلامی برگزار شد.

مدیر مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد در این همایش اظهار کرد: تشویق و حمایت بیش از پیش از طلاب و حفاظ وظیفه همگانی بوده و باید همه در این مسیر بکوشند تا انگیزه برای دیگر طلاب شوند.

حجت الاسلام محمد تقی نقد علی با بیان اینکه در کشورهای اسلامی همسایه ایران تعداد حفاظ قران کریم بسیار زیاد است و به عدد میلیون می رسد، گفت: یکی از مطالبات جدی رهبری از حوزه علمیه تربیت حافظان قرانی است لذا باید برنامه ریزی ها به این سمت و سو برود.

مدیر مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد با تاکید بر تاسیس این مدرسه با نظر مستقیم آیت الله طباطبایی نژاد و حمایت های ایشان از این امر نورانی تصریح کرد: شایسته است این امر حفظ قرآن در حوزه های علمیه ترویج داده شود و حتی پیشنهاد می شود  که باب فضایل قران در حوزه علمیه به عنوان یک درس تدریس شود.

وی افزود: بر اساس اخرین امار بیش از 600نفر از طلاب در دوره های اموزشی چند صفحه ای این مدرسه شرکت کرده اند و قریب به 300 نفر در امر حفظ ورود کرده و 70 نفر از انها موفق به حفظ کل قران شده اند و مابقی حافظ 10،5 و 15 جزء قران هستند.

حجت الاسلام نقد علی افزود: مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد با کسب رتبه برتر آموزشی در حوزه علمیه ثابت کرد شبهه ای که وارد می کنند مبنی بر اینکه حفظ قرآن کریم مانع از فرا گرفتن علوم دینی می شود نادرست است.

وی اذعان کرد: امروزه اگر جوانان به سمت حفظ  و درک قران کریم بروند دیگر نیازی به کتاب های پراکنده علوم دیگر ندارند، چرا  که طبق روایات همه علوم در این کتاب مقدس موجود است و تمام مباحث، علوم انسانی، علوم اجتماعی، روانشناسی، تربیتی و حقوقی و .. به اکمل وجه در قرآن است.

مدیر مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: در روایت داریم که قران کریم از سه بخش تشکیل شده است، یک سوم آن خبر اهل بیت و دوستان و دشمنان ان است، یک سوم دیگر مربوط به احکام دین است و یک سوم مابقی مربوط به سنت ها و قواعد عالم هستی است.

انتهای پیام/پ