صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » گردشگری اقتصاد سوم جهان است/ درآمد 10 هزار میلیارد تومانی بخش گردشگری در نوروز امسال

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

گردشگری اقتصاد سوم جهان است/ درآمد 10 هزار میلیارد تومانی بخش گردشگری در نوروز امسال

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری اقتصاد سوم جهان و اشتغال زا‌ترین صنعت در دنیا است که در این حوزه می‌توانیم ارزآوری خوبی داشته باشیم زیرا ایران دارای تمدن‎ بسیار و جاذبه‌های زیادی است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛  علی‌اصغر مونسان بعد از ظهر روز گذشته در مراسم افتتاح فاز نخست دهکده گردشگری گلستانکوه شهرستان خوانسار با اشاره به این که صنعت گردشگری به اقتصاد سوم دنیا تبدیل شده است اظهار کرد: امروزه کشورهای پیشرفته و حتی در حال توسعه سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در زمینه گردشگری انجام داده و صنعت گردشگری را در محور کارهای خود قرار داده اند و به طور کلی اتفاقات بزرگی در دنیا رخ داده است.

وی با بیان این که گردشگری اقتصاد سوم جهان و اشتغال زا‌ترین صنعت در دنیا است، افزود: در این حوزه می‌توانیم ارزآوری خوبی داشته باشیم زیرا ایران دارای تمدن‎ بسیار و جاذبه‌های زیادی است که از طریق صنعت گردشگری با حداقل سرمایه‌گذاری می توان ارزآوری زیادی داشت.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به وجود مشکلات زیاد در حوزه های رقابتی صنایع، تصریح کرد: در بخش کشاورزی نیز به دلیل خشکسالی و کمبود آب این بخش از اقتصاد کشور دچار مشکلاتی شده است.

وی به درآمد 10 هزار میلیارد تومانی گردشگری در نوروز 97 اشاره کرد و گفت: اشتغال موضوع روز و مهم کشور است و مسئله بیکاری به معضل امنیتی و اجتماعی تبدیل شده است.

مونسان اضافه کرد: با طرح خانه‌های سنتی بوم‌گردی می توان برای جوانان روستاها شغل ایجاد کرد تا از این طریق معضل اشتغال جوانان روستایی نیز حل شود.

وی به قابلیت ها و ظرفیت های توریستی و گردشگری خوانسار اشاره کرد و افزود: باید از مکان های مذهبی برای ارائه خدمات فرهنگی به گردشگران استفاده شود، به ویژه این که خوانسار باغشهر ایران بوده و باید از جاذبه های آن برای جذب گردشگر استفاده کرد.

گفتنی است دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار به مساحت 45هکتار، در ابتدای جاده خوانسار به اصفهان، روبه روی سد باغکل واقع شده و دارای دو بخش خدماتی شامل ویلاها، هتل پنج ستاره، مجموعه آبی، زمین‌های ورزشی و تله کابین به مساحت 25هکتار است.

همچنین بخش سرمایه گزاری این دهکده شامل ویلا‌ها و مجتمع‌های مسکونی قابل واگذاری، فروش و اجاره با مساحتی در حدود 20هکتار است.

برای افتتاح فاز اول دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار یکی از خیران شهرستان به نام فضل اله جواهری بیش از 60میلیارد تومان هزینه کرده است.

انتهای پیام/پ

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد