n00184485-b
۱۱:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان:

۸۰ درصد شکایات مردمی به نیروی انتظامی با مشاوره حل و فصل می شود

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: ۸۰ درصد شکایات مردم که به نیروی انتظامی ارجاع می شود با دیدگاه کدخدا منشی و مشاوره قبل از رسیدن به دادسرا حل و فصل می شود.

سرهنگ حسن یاردوستی در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در کشور اظهار کرد: امنیت در کشور یک مقوله بسیار مهمی است که بر عهده نیروهای انتطامی گذاشته شده و نیروهای انتظامی نیز با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه برای ایجاد آرامش و امنیت در خدمت مردم خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با بیان برنامه های این نیرو برای حفظ امنیت افزود: نیروی انتظامی در دو بخش نرم افزار و سخت افزار برای ایجاد نظم و امنیت در کشور تلاش کرده و دیدگاه این نیرو این است که در کنار مردم و برای مردم انجام وظیفه کند.

وی یکی از دیدگاه ها را دیدگاه کدخدا منشی و مشاوره ای عنوان کرد و گفت: امروز 80 درصد شکایات مردم که به نیروی انتظامی ارجاع می شود با این دیدگاه قبل از رسیدن به دادسرا حل و فصل شده و فرماندهان کلانتری و پاسگاه ها باید در توسعه و توجه به این دیدگاه توجه کافی داشته باشند.

یاردوستی خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت در کشور و شهرها و روستاها فقط با تلاش نیروی انتظامی میسر نمی شود و انجام این امر تعامل و همکاری نهادها و ارگانها را می طلبد و در این میان نقش مردم بسیار اساسی و مهم است که اگر در شهر یا روستایی همکاری و تعامل بین مردم و نیروی انتظامی قوی باشد اسیب ها و مشکلات کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری نزدیک نیروی انتظامی با بسیج تاکید کرد: نیروی انتظامی در کنار بسیج شب و روز با چشمی باز در ایجاد امنیت نقش اساسی داشته و ما نباید مدیون شهدایی شویم که برای ایجاد امنیت و آرامش امروزی جان خود را فدا کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان بیان کرد: به منظور ایجاد امنیت پایدار در مناطق مردم باید به آموزش ها و هشدارهای پلیس توجه کنند و در محل خود نسبت به موضوعات گوناگون بی تفاوت نباشند و اگر موضوعی در محله خود داشتند سریعا به فرماندهی کلانتری گزارش دهند.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه فرمانده کلانتری ایجاد بهتر نظم و امنیت است که این افراد باید به مردم گزارش دهند و از انها گزارش بگیرند و در میان مردم حضور داشته باشند.

انتهای پیام/گ.ف