صفحه اصلی » استان » اصفهان » دست آمریکا و اروپا در یک کاسه است/ دل‌بستگان به آمریکا در آینده چوب دل بستن به اروپا را هم خواهند خورد

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

دست آمریکا و اروپا در یک کاسه است/ دل‌بستگان به آمریکا در آینده چوب دل بستن به اروپا را هم خواهند خورد

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: دل بستن به اروپا همانند دل بستن به آمریکا است و کسانی که چوب دل بستن به آمریکا را خوردند، در آینده چوب دل بستن به اروپا را نیز خواهند خورد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی امروز در گفتگو با صاحب نیوز خروج آمریکا از برجام را به ملت ایران تبریک گفت و اظهار کرد: خروج آمریکا از برجام، 40 سال مقاومت و ایستادگی ایران در برابر چهل سال فریب، دروغ و حقه بازی استکبار بین المللی را نشان داد و حقانیت جهوری اسلامی ایران را اثبات کرد.

وی افزود: امروز چهره واقعی کسانی که به منتقدان برجام نسبت ها و توهین های ناروا می کردند برای همه مردم داخل و خارج از کشور آشکار شد.

* نبض بعضی در داخل کشور با تِپ تِپ قلب دشمن می زند

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: دولتمردان باید بدانند انچه مقام معظم رهبری به عنوان خطوط قرمز برجام بیان کردند و آن ها کم و بیش رعایت نکردند، حق بود و امروز حقایت و پیشگویی های حضرت امام خامنه ای مدظله العالی بر همگان آشکار شد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به آمریکا و استکبار نمی توان اعتماد کرد و آنها دروغ می گویند و قابل تکیه نیستند، تاکید کرد: امروز قضایا برای کسانی که دل به آمریکا سپردند، روشن شد.

حجت الاسلام سالک ابراز کرد: جای بسی تاسف است که بعضی در داخل کشور نبضشان با تِپ تِپ قلب دشمن به حرکت در می آید، آن ها باید بدانند که آمریکا قابل تکیه نیست و این حقانیت اسلام ناب در سطح جهان را نشان داد.

* استکبار جهانی خط مشی نفوذ را رها نخواهد کرد

وی با اشاره به پیروزی مردم لبنان در انتخابات اخیر این کشور، گفت: پیروزی مردم لبنان در تنظیم مجلس این کشور نماد دیگری از پیروزی بر استکبار جهانی و عربستان و مزدورانشان در منظقه است اما باید توجه داشت که استکبار جهانی خط مشی نفوذ را رها نخواهد کرد و از طریق تنظیم قراردادهای بین المللی راه نفوذ خود را در داخل کشور ما شکل می دهد که از جمله این قراردادها FATF ،ITC ،2030 هستند.

* وحدت ملت ما حول محور حاکمیت و ولایت مهمترین سلاح در مقابل استکبار جهانی است

نماینده مردم اصفهان در مجلس هوشیاری و بصیرت ملت ما را پاسخی محکم به استکبار جهانی دانست و افزود: معتقدیم وحدت ملت ما حول محور حاکمیت و ولایت مهمترین سلاح در مقابل استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: 40 سال قبل اسرائیل غاصب نقشه داشت که از نیل تا فرات را تسخیر کند و بعد حکومت جهانی واحدی را به محوریت خود در منطقه شکل دهد اما امروز پس از 40 سال می بینیم نیروهای مقاومت بر مرزهای اسرائیل حضور دارند و اسرائیل مسیر محو و نابودی خود را رقم می زند که اعتراف خود مقامات اسرائیل است مبنی بر فراهم شدن مقدمات فروپاشی اسرائیل را در پی داشته است.

حجت الاسلام سالک بیان کرد: انشالله به زودی شاهد خواهیم بود که فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص استکبار روز به روز بر ملت های منطقه و جهان آشکارتر شود.

* تسلیم شدن ملت ما در برابر تحریم های آمریکا خیال خام است

وی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله تحریم سپاه پاسداران، اذعان کرد: آمریکا 40 سال ایران اسلامی را با تحریم های مختلف امتحان کرده و الان هم اگر تحریم های جدیدی وضع کند، تخم دو زرده ای نکرده است و این کشور همان سیاست های گذشته را علیه ایران در پیش خواهد گرفت ولی سوال اینجاست که آیا با فشار و تحریم ها ملت، سپا پاسداران و نیروهای مسلح ما تسلیم شده اند؟ که این یک خیال خام است.

* هیچ قدرتی نمی تواند مانعی برای حمایت ما از مظلومان جهان شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه بودجه سپاه پاسدارن و نیروهای مسلح و به طور کلی تمام بودجه کشور در دست مجلس است نه دولت در خصوص حضور سپاه قدس در منطقه و در سطح بین المللی گفت: ما همواره حضورمان را در سطح جهان بررسی می کنیم و هر کجای جهان که مظلومان عالم تحت فشار استکبار بوده و از ما طلب حمایت و کمک کنند، طبق قانون اساسی به حمایت از آنان بر می خیزیم و این کار ادامه خواهد داشت و هیچ قدرتی نمی تواند مانع این حرکت بشود.

* اروپایی ها قابل اعتماد نیستند/ کسانی که چوب دل بستن به آمریکا را خوردند، در آینده چوب دل بستن به اروپا را می خورند

وی در خصوص گفته های امروز رئیس جمهور مبنی بر اینکه برجام را با 5 کشور دیگر توافق کننده ادامه خواهیم داد، بیان کرد: من فکر می کنم اروپا بدون نظر آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و دست آمریکا و اروپا در یک کاسه است و دل بستن به اروپا هم خطا است و این به معنای نداشتن ارتباطات جهانی نیست.

حجت الاسلام سالک با تاکید بر اینکه اروپایی ها نیز قابل اعتماد نیستند، ابراز کرد: ما با همه کشورهای جهان تعامل خواهیم داشت اما در خصوص این نوع مسائل دل بستن به اروپا همانند دل بستن به آمریکا است و کسانی که چوب دل بستن به آمریکا را خوردند، در آینده چوب دل بستن به اروپا را نیز خواهند خورد.

وی خاطر نشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیمات اینچنینی بر اساس سیاست های مقام معظم رهبری و اصل 110 قانون اساسی گرفته می شود و همه تصمیمات حتی تایید انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نیز حول این محورها خواهد بود و هیچ دستکاه و نهادی حتی دولت و مجلس نمی تواند خارج از چارچوب قانون اساسی حرکت کند.

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد