صفحه اصلی » مقاومت » 160 طرح اقتصاد مقاومتی در فریدن راه اندازی شد/ برگزاری اردوی طرح هجرت به استعداد 65 نفر در سطح شهرستان

مسئول بسیج سازندگی ناحیه فریدن:

160 طرح اقتصاد مقاومتی در فریدن راه اندازی شد/ برگزاری اردوی طرح هجرت به استعداد 65 نفر در سطح شهرستان

مسئول بسیج سازندگی ناحیه فریدن گفت: در سه سال گذشته بالغ بر 160 طرح به وسیله بسیج سازندگی شهرستان راه اندازی شده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سروان محمد جعفری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز افتتاح بسیج سازندگی در مورد فعالیت های بسیج سازندگی شهرستان فریدن، اظهار کرد: در سال 96 بالغ بر 13 بند برنامه ابلاغ شده داشته ایم که مواردی از آن ها شامل آموزش فنی و حرفه ای به بیش از 239 نفر در شهرستان با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای، برگزاری اردوهای جهادی هفت روزه در غالب هفت گروه 15 نفره در شهرستان فریدن و شهرستان های همجوار برای محرومیت زدایی و برگزاری سه همایش در سطح شهرستان و 50 نشست در سطح روستاهای شهرستان برای حمایت از کالای ایرانی بوده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج فریدن افزود: در زمینه اقتصاد مقاومتی در سال 96 به دلیل کاهش شدید بودجه اختصاص داده شده از طرف دولت به بسیج سازندگی فعالیت ها فقط در 20 عرصه انجام پذیرفت و به واسطه آن برای 20 نفر به صورت مستقیم و برای 30 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شد.

وی ادامه داد: بیشترین عرصه ها در غالب دامپروری، کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع دستی بوده است و همچنین همکاری و انعقاد تفاهم نامه هایی با سازمان جهاد کشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای برای برگزاری کلاس های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی داشته ایم.

جعفری اضافه کرد: همچنین همکاری و انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه محرومیت زدایی و ساخت مسکن و نیز با سازمان دامپزشکی در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری ها و ویزیت رایگان کشاورزی از جمله اقدامات ما در سال گذشته بود.

وی درمورد دیگر برنامه های سال 96 گفت: در زمینه طرح همگام با کشاورزی با همکاری بسیج مهندسین جلسات منظم و تیم بندی های مختلفی داخل روستاها داشته ایم و سه همایش در زمینه اصلاح الگوی کشت در شهرستان و پنج بازدید از عرصه های موفق در شهرستان داشته ایم.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج فریدن عنوان کرد: از دیگر برنامه های بسیج سازندگی ایجاد نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، برگزاری کلاس های فنی و حرفه ای برای افزایش مهارت فنی سربازان برای 20 نفر، برگزاری اردوی طرح هجرت به استعداد 65 نفر در 28 مدرسه و کمک، تعمیر و بهسازی تعداد پنج خانه در شهرستان برای محرومیت زدایی بوده است.

وی ادامه داد: اعزام تیم پزشکی به استعداد هشت دوره یک روزه به مناطق محروم شهرستان و برگزاری اردوی جهادی یک روزه به تعداد 600 نفر و همچنین بازدید از عرصه های اقتصاد مقاومتی توسط مسئولان شهرستان و مسئولان ناحیه مقاومت از دیگر برنامه های بسیج سازندگی در سال 96 بوده است.

جعفری در زمینه بیشترین عرصه فعالیت با توجه به علاقه مندی افراد مراجعه کننده گفت: بیشترین عرصه های کشاورزی سال 96 انجام شده در زمینه پرورش قارچ، پرورش آبزیان، دامداری و صنایع تبدیلی بوده است که در زمینه پرورش قارچ 6 نفر فعالیت خود را آغاز کردند و نیز سه دامداری سنتی و نیمه سنتی فعال شده و تعداد سه مورد صنایع تبدیلی نیز ادامه فعالیت دادند.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج فریدن درباره میزان مبالغی که توسط بسیج سازندگی شهرستان جذب شده است، گفت: در سال 95 طبق اعتبار ابلاغ شده این میزان یک میلیارد ریال بوده است که با توجه به نیاز شهرستان و پیگیری های انجام شده میزان یک میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار جذب شد و در سال 96 نیز باتوجه به کاهش شدید بودجه مقدار اعتبار ابلاغی بسیج سازندگی 200 میلیون تومان بوده است که در این مورد نیز میزان 300 میلیون تومان جذب داشتیم.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی در زمینه تولید و بازاریابی و بالا بردن استاندارد تولید فعالیت داشته است، افزود: در سه سال گذشته بالغ بر 160 طرح به وسیله بسیج سازندگی شهرستان راه اندازی شده و با بازدید های انجام شده طی سه مرحله قبل از راه اندازی طرح، حین طرح و بعد از راه اندازی طرح و بازاریابی حدود 80 درصد از این طرح ها موفق بوده اند.

جعفری اضافه کرد: از بین این 160 طرح برای 160 نفر به صورت مستقیم و برای 220 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی فعالیت های دیگر بسیج سازندگی فریدن را شناسایی افراد مستعد برای گرفتن تسهیلات در شهرستان، راهنمایی و مشاوره طرح توسط بسیج سازندگی و توجیه سود و زیان های طرح، پرداخت تسهیلات، حمایت از تولید کنندگان با انجام رایزنی های اداری، بازرسی های مستمر از طرح ها برای پایدار ماندن آن ها و برگزاری نمایشگاه برای طرح ها و حمایت از کالاهای بومی و تشویق کارآفرینان عنوان کرد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج فریدن با بیان اینکه جامعه هدف بسیج سازندگی تمام افراد مستعد در زمینه کارآفرینی، نخبه های علمی و فرهنگی و با نگاه ویژه بسیجیان مستعد هستند، گفت: از فعالیت هایی که مردم می توانند در زمینه کمک به اقتصاد مقاومتی انجام دهند گفتمان سازی برای حمایت از خرید کالای ایرانی، ایجاد موج مطالبه گری برای کالای داخلی به منظور افزایش کیفیت کالای داخلی و همچنین آگاهی بخشی در زمینه معایب تجمل گرایی و مبارزه با استفاده از کالای قاچاق است.

انتهای پیام/پ

دیدگاه‌ها

  1. محمد رمضانی گفته :

    باسلام وعرض خسته نباشید خدمت این عزیز پرتلاش بنده خود دریافت کننده خدمات ازایشون بودم خواستم تشکرکنم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد